Eau Thermale Avene, Hydrance Optimale Legere [Light Hydrating Cream] (Krem nawilżający do skóry mieszanej i tłustej) (stara wersja)

Eau Thermale Avene, Hydrance Optimale Legere [Light Hydrating Cream] (Krem nawilżający do skóry mieszanej i tłustej) (stara wersja)

Średnia ocena użytkowników: 3,5 /5

Pojemność 40 ml
Cena 50,00 zł

Opis produktu

Zgłoś treść

Avene Hydrance Optimale Legere krem nawilżający dla skóry mieszanej i tłustej o lekkiej konsystencji jest przeznaczony dla skóry wrażliwej- mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania się. Ma bardzo przyjemną konsystencję, świeży zapach i higieniczne opakowanie (tubka). Krem szybko się wchłania i napina delikatnie skórę.

Składniki

Pokaż wszystkie Schowaj

Recenzje 57

Dokładamy starań, aby recenzje zamieszczone w katalogu były rzetelne i wiarygodne. Przed dodaniem recenzji każdy/a użytkownik/czka musi podać informację, jak długo stosował/a recenzowany produkt oraz gdzie go nabył/a.

Średnia ocena użytkowników: 3,5 /5

1 /5

Nie kupi ponownie

Używa produktu od: nie określono

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

Dałam mu wiele szans

W świetle zeszłorocznych upałów moja zazwyczaj sucha, trądzikowa skóra, z licznymi przebarwieniami nagle zrobiła się mocno przetłuszczająca, z widocznie rozszerzonymi porami no i oczywiście postępującym trądzikiem. Moje dotychczas kremy, które stosowałam na suchą skórę, zaczynały mnie niemiłosiernie zapychać!
Postanowiłam poszukać czegoś lekkiego, w sam raz odpowiedniego na lato (wtedy jeszcze nie stosowałam filtrów - i tu też przyczyniłam się do powstania przebarwień, ale to już inna bajka). Pani w SP poleciła mi ten własnie krem. Już po pierwszej aplikacji skóra dosłownie wołała o więcej! Fakt, krem bardzo szybko się wchłaniał ani nie tworzył tłustej warstewki, jednak mojej skórze to nie wystarczało. Musiałam nałożyć co najmniej kilka warstw, żeby zaspokoić "pragnienie" mojej skóry. Po kilku dniach zaczął się prawdziwy sajgon. Moje czoło - oszczędzone przez trądzik zaczęło się buntować. Pojawiła się drobna kaszka, również na innych partiach twarzy. Z każdym dniem było coraz to gorzej. Skóra nie była odpowiednio nawilżona. Pomyślałam sobie - co jest do cholery jasnej?! Dlaczego nie mogę dostatecznie dogodzić mojej kapryśnej skórze? Za ciężkie/pół ciężkie kremy nawilżające - niee, za lekkie też niee, no to jakie?!
Po odstawieniu kremu, wszystkie szkody samoistnie zniknęły, a po lecie skóra wróciła do swojej pierwotnej formy - czyli suchej. W tym roku postanowiłam dać mu jeszcze kilka szans. ponieważ kurdee.. 80 zł za krem i wywalić do go kosza? Za każdą daną mu szansą kończyło się jeszcze gorzej. Liczne przesuszenia, niedające się wyleczyć, kaszeczka na czole i wypryski w przeróżnych miejscach.
Ostatecznie mówię mu nie.

Używam tego produktu od: drugi rok z przerwami
Ilość zużytych opakowań: jedno - 40 ml

5 /5

Kupi ponownie

Używa produktu od: kilka miesięcy

Wykorzystała: jedno opakowanie

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

Skuteczny, bezpieczny, lubiany.

Temu produktowi poświęciłam dość dużo czasu ze względu na moją niekontrolowaną miłość do Avene, jednak nigdy jakoś specjalnie nie wykroczył on poza granice normalności. Jednak po radykalnej zmianie mojej pielęgnacji, skutkującej metamorfozą mojego typu cery z tłustego na normalny, idealnie wpasował się w moje wymagania.

Wtenczas okazało się, iż doskonale spisuje się podczas porannego stosowania przy mojej skłonnej do zapychania, acz przesuszonej obecnie skórze. Przepięknie nawilża, bez zbędnego przetłuszczania, koi i likwiduje napięcie wysuszonej skóry no i oczywiście stanowi perfekcyjną bazę pod makijaż. Podkład nie waży się w ciągu dnia, a świecenie buzi się w żaden sposób nie potęguje. Brak filtra nie stanowi dla mnie problemu nawet w letnim okresie, poza tym zawsze mogę zastosować osobny produkt. Warto także wspomnieć, że nie powoduje u mnie żadnych niepokojących niespodzianek, nie zatyka porów, nie wpływa również na poprawę kolorytu cery czy jakoweś magiczne jej udoskonalenie, lecz jako lekki krem nawilżający jest naprawdę niezastąpiony.

Największą jednak jego zaletą jest gigantyczna wydajność, zakrawająca o wieczność, jako że starczył mi przy codziennym stosowaniu na ładnych kilka miesięcy (około 5/6), a i po rozcięciu znalazłam tam jeszcze sporo produktu.

Zdecydowanie porządna piąteczka jako krem na dzień.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie

5 /5 HIT!

Kupi ponownie

Używa produktu od: nie określono

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

Krem idealny

Długo szukałam kremu, który by nawilżył moją mieszaną cerę z tendencją do przetłuszczania. Każdy krem nawilżający jaki miałam przetłuszczał moją cerę, więc z początku byłam trochę sceptycznie nastawiona do tego kremu. Bardzo się myliłam!

Krem jest idealny do mojej twarzy. Dostarcza mi nawilżenia jakiego potrzebuję, szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstewki, wręcz delikatnie matowi. Sprawia, że moja cera jest dokładnie nawilżona, ukojona i promienna, a wszelkie suche skórki zniknęły. Idealnie nadaje się pod makijaż.

Ma delikatny, przyjemny zapach i lekką konsystencję, przez co jest dość wydajny. Duży plus za wersję z lub bez filtrów UV, przez co można go stosować w zależności od pory roku. Jest to dla mnie idealny krem na dzień.

Używam tego produktu od: kilkanaście miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 4

4 /5 HIT!

Kupi ponownie

Używa produktu od: nie określono

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

Na jesień i wiosnę

Po przeczytaniu opinii na wizażu byłam trochę zmieszana i mój entuzjazm, który towarzyszył mi przy zakupie tego produktu nieco wygasł. Postanowiłam, że nie ma lepszej metody jak zwyczajnie wypróbować kosmetyk na sobie. Każda z nas ma inne wymagania, inny typ cery i inaczej reaguje na poszczególne składniki.

Kremu zaczęłam używać na początku okresu wiosennego. Pierwsza rzecz, która mi się nie spodobała to, że krem szybko wsiąkał. Miałam wrażenie, że muszę nałożyć go bardzo dużo, aby odpowiednio nawilżyć twarz przed nałożeniem podkładu - i było to mylnym spostrzeżeniem. Owszem, krem szybko wsiąka, ale pozostawia lekko tłustą warstwę, która powoli wchłania się w skórę. W moim przypadku musiałam czekać około 15 minut aby móc nałożyć na buzię coś jeszcze. Osobiście mi to nie przeszkadzało.
Co jest dużą zaletą kremu to, że po około dwóch tygodniach codziennego stosowania zauważyłam, że skóra jest lekko napięta i odpowiednio nawilżona. Po wykonaniu peelingu nie było już suchych skórek na czole i w okolicy nosa. Za to na prawdę duży plus bo od kilku lat zmagałam się z tym problemem.
Plusem, o którym często zapominamy oceniając kosmetyk, jest wydajność. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że w końcu wykończę tą tubkę bo chciałabym na lato kupić inny krem, bardziej matujący i lżejszy ;P

Biorąc pod uwagę tytuł mojej recenzji - na jesień i wiosnę - uważam, że krem raczej nie jest wskazany na lato. Mimo, że nazwa wskazuje na to, że produkt jest lekki i teoretycznie zapychać nie powinien to w upalne dni strasznie świecę się w strefie T i zauważyłam, że na buzi pojawiło się więcej zaskórniaków. Szczególnie na policzkach, gdzie nigdy ich nie było. Mam też uczucie, że krem jest nieco za ciężki, kiedy na zewnątrz panuje 30- stopniowy upał.

Raczej nie polecam tego produktu osobom z typowo suchą cerą bo nawilżenie nie będzie dla nich wystarczające. Te dziewczyny - albo panowie :) - które mają tłustą cerę mogą narzekać na świecenie się i zapychanie. polecam cerom mieszanym i normalnym na wiosnę i jesień.


Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: ciagle męczę pierwsze :)

4 /5

Nie wie, czy kupi ponownie

Używa produktu od: rok lub dłużej

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

do cery mieszanej w strone tłustej

Krem bardzo lekki, idealnie sie wchlania, dobry pod makijaz. Mam tendencje do zaskurniakow, raczej skore mieszana w strone suchej... Szukalam czegos lekkiego zeby nie dostac wypryskow. Niestety mialam po aplikacji uczucie sciagniecia, skora byla jakby wrecz przesuszona. Byc moze dam mu szanse na lato lub zakupię tę bogatszą wersję...

Dla osob ze swiecaca cera lub tlusta z pewnoscia sie sprawdzi. Dla mnie za słabo nawilza.

Używam tego produktu od: 3 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: dwa

Wizażanki najczęściej polecają:

2 /5

Nie wie, czy kupi ponownie

Używa produktu od: nie określono

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

lekki, ale

Krem jest lekki, dobrze się rozprowadza, szybko się wchłania, nie świeci się na twarzy, nie zostawia filmu na twarzy, nie pozostawia lepkiej warstwy.
Jednak pomimo tylu plusów ma jeden znaczący i istotny minus, nie nawilża dostatecznie.
Fajnie nadawałby się i pod makijaż gdyby nie to że używając go ciągle borykam się z suchymi skórkami, a nakładając podkład są one bardzo widoczne.
W miejscach gdzie nie ma suchych, łuszczących się płatów skóra w podkładzie wygląda długi czas dobrze, jednak krem nawilżający powinien nawilżać, jednak tego nie robi.
Nie jestem zadowolona, nigdy więcej nie kupię.


Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście ml

4 /5

Kupi ponownie

Używa produktu od: rok lub dłużej

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

ukojenie dla wrazliwej cery

Stosuje razem z zelem z tej samej serii i woda termalna. Krem jest niezastapiony do skory wrazliwej, mieszanej. Moja jest przesuszona na policzkach i szyi, a przetluszcza sie w strefie T. Krem dziala jak opatrunek i naturalny nawilzacz, moja skora pije go jak wode, wchlania sie momentalnie. Nie pozostawia ani tlustego filmu, ani zadnej poswiaty, nie roluje sie. Po miesiacu stosowania cera nabrala kolorytu, przestala sie luszczyc, odzyskala blask. Krem mimo tego, ze jest "legre" to mimo wszystko jak na tego rodzaju kremy jest bardzo lekki. Mimo, ze ma tylko 40ml, jest bardzo wydajny. Starczyl mi na prawie 2 miesiace. Polecam wszystkim posiadaczkom wrazliwej cery.

Używam tego produktu od: 2 miesiace
Ilość zużytych opakowań: 1

4 /5

Nie wie, czy kupi ponownie

Używa produktu od: nie określono

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

nie na strefę T

Kupiłam w związku z promocją Avene w mojej aptece, szukałam lekkiego kremu nawilżającego, który nie zapcha mi porów i nie uczuli.
Plusy
+ nie uczula :)
+ lekka formuła, wchłania się szybko i nie zostawia tłustej warstwy
+ dobry pod makijaż
+ świetnie nawilża, żegnajcie suche skórki! :D

Minusy
- miejscowo trochę zapycha - ale nie jakoś dramatycznie, u mnie jest to głównie problem okolic nosa, taka moja uroda ;-)
- cena

Ogólnie: jestem z niego zadowolona. Zdecydowanie lepszy niż Toleriane czy Effaclar z La Roche.

Używam tego produktu od: miesiąca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

3 /5

Nie wie, czy kupi ponownie

Używa produktu od: nie określono

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

nie wiem

Mam mieszane uczucia co do tego kremu. Pani dając mi próbki powiedziała, że nie zapycha. Niestety nie mam 100% pewności, że tak jest. Pojawiły mi się krostki w partiach twarzy, które smarowałam tym kremem, a nic nie wskazywało na to, że mogę się ich spodziewać.

Jest łatwo dostępny, w promocji niedrogi. Jest lekki, ale nawilża moją mieszaną skórę nawet teraz. Bardzo szybko się wchłania-błyskawicznie, ale nie pozostawia po sobie uczucia ściągnięcia i suchości. Krem nie uczulił mnie. Świetny pod makijaż, nic się nie roluje. Nie pozostawia żadnego filmu na mojej buzi.

Nie wiem czy kupię, bo boję się, że na dłuższą metę coś mnie zapcha.

Używam tego produktu od:4 tygodni
Ilość zużytych opakowań:3x5ml

4 /5

Kupi ponownie

Używa produktu od: nie określono

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

narazie lepszego nie znalazłam

Kupiłam go w nadziei na nawilżenie mojej skóry którą prawie co noc męczę Zoraciem i powiem szczerze że sprawuje się średnio. Nie nawilża najlepiej, choć też nie zostawia tłustej warstwy i ładnie się wchłania. Jest też niezły jako baza pod makijaż i sądzę, że gdyby nie to że co noc mocno wysuszam moją skórę byłby dobry, jednak do zadań specjalnych się nie nadaje a że ogólnie mam skórę mieszaną z tendencją do tłustej myślałam że ten krem wystarczy.Jednak dodaje mu gwiazdkę a to dlatego, że w porównaniu do konkurencji np La roche posay hydreane w wersji legere ma jedną ogromną zaletę-nie zapycha a nawilża lepiej od kremów tzw nawilżająco-matujących Używam tego produktu od:3m-cy
Ilość zużytych opakowań:2

4 /5

Nie wie, czy kupi ponownie

Używa produktu od: nie określono

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

Dobry, ale tylko latem

Krem, z ktorego mozna byc zadowolonym. Lekko nawilza, ma ladny zapach, wygodne w stosowaniu opakowanie. Jednakze dla mnie o ile na lato nawilza wystarczajaco, to juz jesienia moja cera domaga sie wiekszej porcji nawilzenia.

Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań:1

5 /5

Kupi ponownie

Używa produktu od: nie określono

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

idealny na lato

Krem kupiłam zimą, ale był trochę za lekki więc zaopatrzyłam się w wersję Rich. Wróciłam do niego niedawno i jest idealnym kremem na lato. Ma delikatną konsystencję, ładny zapach, nawilża skórę i nie błyszczy się. Mam bardzo wrażliwą cerę i ten krem jej nie podrażnia. Bardzo odpowiada mi też opakowanie - tubka, jest poręczne, higiniczne i sprawdza się w podróży. Polecam.

Używam tego produktu od: pół roku
Ilość zużytych opakowań: 1

Najaktywniejsze recenzentki
  1. 1

    0
    produktów

    1
    recenzji

    959
    pochwał

    10,00

  2. 2

    6
    produktów

    3
    recenzji

    951
    pochwał

    9,65

  3. 3

    5
    produktów

    29
    recenzji

    810
    pochwał

    8,67

Zobacz cały ranking