Yves Rocher, Hamamelis, Shampooing Douceur (Szampon dla skóry delikatnej (nowa wersja))

Yves Rocher, Hamamelis, Shampooing Douceur (Szampon dla skóry delikatnej (nowa wersja))

Średnia ocena użytkowników: 4,3 /5

Pojemność 300 ml
Cena 15,00 zł

Opis produktu

Zgłoś treść

Delikatny szampon dla całej rodziny wzbogacony o wyciąg z oczaru. Specjalna formuła szamponu przeznaczona jest dla delikatnych włosów dzieci. Nie zawiera barwników. Baza myjąca pochodzenia roślinnego. Szampon zawiera czynnik pochodzenia roślinnego przeciwdziałający plątaniu się włosów. Nie szczypie w oczy. Formuła nietoksyczna dla środowiska.

Składniki

Pokaż wszystkie Schowaj

Recenzje 23

Dokładamy starań, aby recenzje zamieszczone w katalogu były rzetelne i wiarygodne. Przed dodaniem recenzji każdy/a użytkownik/czka musi podać informację, jak długo stosował/a recenzowany produkt oraz gdzie go nabył/a.

Średnia ocena użytkowników: 4,3 /5

4 /5

Kupi ponownie

Używa produktu od: kilka miesięcy

Wykorzystała: jedno opakowanie

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

  • Wydajność: 4
  • Zgodność z opisem producenta: 4
  • Zapach: 5
  • Stosunek jakości do ceny: 4
  • Opakowanie: 4

Bardzo delikatny dla uwrażliwionej skórze głowy

Zalety:
- bardzo delikatna formuła, delikatnie się pieni, jest łagodna dla skóry głowy i włosów
- włosy są oczyszczone, sypkie, miękkie, dobrze się rozczesują
- nadaje włosom blask
- ma delikatny ziołowo-kremowy zapach
- wygodne i wydajne opakowanie
- świetny do codziennego mycia włosów ze wzgledu na swoją łagdoną formułę
- nie podrażnia, nie przesusza włosów
- delikatnie odzywia włosy

5 /5

Kupi ponownie

Używa produktu od: rok lub dłużej

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

Bardzo dobry

Produkty Yves Rocher lubię, zwłaszcza, gdy tak jak ten szampon przypałętują się do mnie dzięki jednej z miliarda promocji.

Mam włosy nisko-średnioporowate, tzn. Są mało zniszczone, gładkie, dobrze się układają same z siebie, ale są bardzo niepodatne - ogólnie typ włosów, którym łatwo dogodzić, ale łatwo też obciążyć. Dla takich włosów ten szampon sprawdza się rewelacyjnie.

Kosmetyk należy do kategorii przejrzystych - lekkich w formule, niezawierających dużo silikonów, innymi słowy dobry do codziennego stosowania. Dodatkowy plus za jego delikatność - faktycznie przy codziennym stosowaniu (muszę myć włosy codziennie ze względu na fryzurę) nie podrażnia skóry głowy, nie zauważyłam, żeby też włosy mi się bardziej przetłuszczały.

Co do samego mycia, to byłam zadowolona - kosmetyk nie pienił się ani nadmiernie ani niedostatecznie - w sam raz. Dobrze domywał włosy, ale ja i tak myje je kilka razy bardzo małą ilością szamponu. Nie plątał włosów, ale ja generalnie nie mam z tym dużego problemu, zwłaszcza że uważam, że włosy mają się nieplątać dopiero po odżywce.

Ogólnie bezbarwny, z lekkim zapachem... Pokrzyw? W każdym razie niedrażniącym, neutralnym a wręcz przyjemnym. Konsystencja lejąca - siłą rzeczy zużywamy go więcej w porównaniu do innych szamponów.

Przyjemny, standardowo wydajny (bo butelka ma aż 400ml), estetyczny, średni cenowo i spełniający swoją funkcję produkt.

Używam tego produktu od: 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno

3 /5

Nie kupi ponownie

Używa produktu od: rok lub dłużej

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

nie zaszkodzi

Pierwsze wrażenie w trakcie używania to rzadka konsystencja, mało piany i przyjemny zapach właściwy dla całej serii oczarowej.

Z oczyszczaniem szampon radzi sobie nieźle, skóra głowy też na tym nie cierpi, jednak po umyciu włosy są dość szorstkie w dotyku i trochę się plączą. Nie wiem, co miałoby być wymienionym w opisie "czynnikiem pochodzenia roślinnego przeciwdziałającym plątaniu się włosów", ale przy moich prostych, gładkich włosach nawet mycie żelem Facelle daje większe wygładzenie (nie mówiąc o czymś z silikonami itd.).

Niewątpliwym plusem są opakowania typu uzupełniacze i to, że cała seria podlega zniżkom dla stałych klientów.

Używam tego produktu od: 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

5 /5

Kupi ponownie

Używa produktu od: rok lub dłużej

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

Bez zarzutu - polecam!

Szampon ma po prostu zmywać z włosów zanieczyszczenia, kosmetyki, sebum, oczyszczać je i nie robić krzywdy. Ja większych wymagań względem szamponu nie mam, ponieważ od większej pielęgnacji są inne kosmetyki, takie jak odżywki.

Moje włosy są trudne w pielęgnacji - długie do pasa, od połowy suche i plączą się niemiłosiernie. Na szczęście ten szampon spełnił moje wymagania :)

Szampon jest średnio gęsty, ma kolor przezroczysty.

Zalety:
*dobrze zmywa z włosów wszystko co powinien, myje je, oczyszcza i odświeża
*zapach ładny, ziołowy
*pieni się w sam raz
*wydajny - nawet przy moich bardzo długich włosach (mycie 1-2 w tygoniu, zawsze dwukrotnie) wystarczył na długo ponad miesiąc
*niska cena
*wygodna butelka z wygodnym zamknięciem
*ładny, subtelny design
*nie obciąża włosów, nie wysuszył mi ich dodatkowo
*zapach jeszcze jakiś czas pozostaje na włosach, bo bardzo lubię
*w składzie rumianek i dużo innych składników pochodzenia roślinnego

Wady:
*zawiera SLS
*uwaga na oczy - kiedy się do nich dostanie trochę piecze

Bardzo dobry szampon, delikatny i skuteczny. Jak najbardziej mogę go polecić :)

Używam tego produktu od: 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

4 /5

Kupi ponownie

Używa produktu od: nie określono

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

Bardzo dobry

Bardzo lubię ten szampon.Właściwie wszystko mi w nim odpowiada.Dobrze myje i nie podrażnia skóry głowy ani oczu.Ma ładny, subtelny zapach.Nie plącze włosów.Podoba mi się, że można uzupełniać butelkę.Produkt biodegradowalny i ekologiczny.Warto jednak po nim zastosować jakąś odżywkę.Za to jedna gwiazdka mniej.Polecam.

Wizażanki najczęściej polecają:

4 /5

Nie wie, czy kupi ponownie

Używa produktu od: nie określono

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

Może być

Szampon jest ok.
Bardzodelikatny, nie podrażnia skóry głowy. Nie obciąża włosów.
Wydajny.
Jest dobry jeżli ktoś ma zdrowe włosyi lub szuka delikatnego szamponu.

Używam tego produktu od: używałam 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie

3 /5

Nie kupi ponownie

Używa produktu od: rok lub dłużej

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

Nieszczególnie.

Szampon jest rzeczywiście stworzony do skóry wrażliwej - zgodnie z obietnicami producenta - skóra głowy jest oczyszczona, świeża, nic nie swędzi, no ideał ;)
To dla skóry głowy...Dla samych włosów nie jest już taki cudowny. W moim przypadku było tak, że włosy umyte po 3 godzinach wyglądały jakbym ich nie myła od kilku dni (myję codziennie) czyli bardzo nieświeżo. Najgorsze w tym był fakt, że pomimo stosowania odżywki włosy się plątały i układały wedle swojego uznania pomimo wcześniejszego prostowania. Zapach i konsystencja mogą być.
Nie kupię więcej tego produktu, wolę inne szampony YR.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 pełne

4 /5

Nie kupi ponownie

Używa produktu od: rok lub dłużej

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

Delikatny, mieszane odczucia

Właśnie kończę uzupełniacz tego szamponu - 250 ml w plastikowej saszetce. Wygrzebałam gdzieś ze starych zapasów, wiadomo że czasem aby domknąć zamówienie trzeba wynaleźć produkt z ceną akurat na styk ;)
A poza tym bardzo cenię sobie całą serię Hamamelis, głównie ze względu na przyjemny zapach i delikatne działanie.
Ten szampon od gamy oczarowej nie odstaje. Cudnie pachnie i rewelacyjnie działa na skórę głowy - nie ma krost, zaczerwienień, łupieżu.
Ale z drugiej strony... no właśnie - tu się rodzą moje mieszane odczucia... Włosy po użyciu tego szamponu wyglądają nijak. Są matowe, bez życia, na dodatek wyginają się we wszystkie strony. Już dawno nie używałam takiego myjadła. Przez niego wróciłam do resztki odżywki z olejkiem Babassu. Zupełne przeciwieństwo moich ulubionych Schaum, po których włosy są gładkie i błyszczące bez żadnych dodatkowych wspomagaczy w postaci odżywki czy maski "po".
Szampon nie spowodował szybszego przetłuszczania włosów, nie bije też rekordów w utrzymaniu ich w świeżości. Jego konsystencja jest rzadka i wodnista, pienienie średnie. Zapach trzyma się na włosach przez około pół dnia.

Podsumowując: naprawdę nie wiem jak go ocenić. Na pewno spisze się dla dziecięcia lub chłopaka z krótkimi włosami. Moje cieniutkie i matowe kłaczki nie zakolegowały się z nim, wobec czego nie kupię ponownie bo do tanich nie należy.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 x 250 ml

5 /5

Kupi ponownie

Używa produktu od: nie określono

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

b dobry

Szampon dobrze myje włosy i ich nie obciąża, co dla mnie ważne. Niestety ma jeden zasadniczy minus: okrutnie plącze włosy. One po myciu są takie jakby tępe i mam wrażenie, że to właśnie przez to. Ale ja i tak zawsze uzywam odżywki, więc nie jest to dla mnie problemem.

Szampon ślicznie pachnie.

Używam tego produktu od: roku
Ilość zużytych opakowań: 4całe

5 /5

Kupi ponownie

Używa produktu od: rok lub dłużej

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

Bezpieczny szampon dla wrazliwców

Serię Hamamelis z oczarem wirginijskim bardzo polubiłam i często do niej wracam. Na fali zachwytów chwyciłam po szampon z tej serii.

+ łagodnie myje
+ nie podraznia skóry głowy
+ nie drogi ( z uwagi na czeste promocje w YR)
+ pielegnuje skóre
+ bez alergenów
+ bez chemii
+ fizjologiczne PH
+ łatwo się pieni
+ bezpieczny rowniez dla dzieci
+ konsystencja lekka
+ łatwa dostępnośc
+ zawiera wodę z oczaru wirginijskiego
+ nie uczula
+ wydajny
+ pachnie hamamelisem: "roślinnie zielono","trawiaście"
+ występuje dużej butli oraz uzupełniaczach korzystnych cenowo
+ nie plącze włosów jak inne produkty do mycia dla dzieci
+ włosy pozostawia puszyste

+/- nie obciąza, aczkolwiek po dłuzszym stosowaniu, mozna miec juz podejrzenia.

Minusów brak.
Obecność hamamelisa działa przeciwzapalnie, odswieżająco, bakteriobójczo i przeciwkrwotocznie, pielęgnuje również cerę o rozszerzonych porach, lub z siatką popękanych żyłek. Za to duzy plus. Jest to szampon łagodny, idealny do czestego stosowania nie oferuje wprawdzie cudownych zapachów, bogatych odzywczych formuł, ani innych cudów, ale oferuje 100% bezpieczeństwa dla skory wrażliwej i za to ma pięc gwiazdek. Gratuluję.

PolecamUżywam tego produktu od: 5 latIlość zużytych opakowań: 4x400ml


_____________________________________________________________
Wszystkie zdjęcia i artykuły zamieszczone na tych stronach są chronione prawami autorskimi.
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

5 /5

Kupi ponownie

Używa produktu od: miesiąc

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

Sprawia, że włosy są elastyczne!

Skusiłam się od razu na największe, 400-sto mililitrowe opakowanie i na szczęście nie żałuję :)

Włosy po użyciu tego szamponu są miękkie, naprawdę niewiarygodnie elastyczne, jakby wręcz wzmocnione i mniej się plączą (a włosy mam długie i ze skłonnością do plątania).

Ponadto, opakowanie w porządku, jest wygodne (wieczko jest dużo poręczniejsze niż w żelach pod prysznic YR).

Co więcej - i co ważne! - jest bardzo delikatny dla skóry głowy, a to sobie cenię.

POLECAM do codziennego użytku wszystkim, z małym zastrzeżeniem, że osoby ze skłonnością do szybkiego przetłuszczania się włosów mogą być nie do końca zadowolone, gdyż - podobnie jak poprzedniczka - czasem mam wrażenie, że szampon lekko obciąża włosy.
Generalnie - szczerze polecam :)

Używam tego produktu od: miesiąca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-go bodajże 400 ml

4 /5

Nie wie, czy kupi ponownie

Używa produktu od: nie określono

Kupiony w: Nie podano

Ocena szczegółowa:

Całkiem niezły.

Delikatnie myje, jest wydajny i ma dobry stosunek ceny do pojemności.
Opakowanie jest całkiem wygodne, nawet estetyczne.
Zapach mi się nie podoba, za to spory minus.
Cóż, moje włosy nie mają nic przeciw silikonom i składnikom perfumującym kosmetyki, więc śmiało mogę szukać dalej kosmetyku o przyjemniejszej woni.
Ten szampon traci kolejną gwiazdkę za słabą dostępność.
Nie wiem, czy kupię ponownie. Może kiedyś przy okazji.

Używam tego produktu od: kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno

Najaktywniejsze recenzentki
  1. 1

    0
    produktów

    0
    recenzji

    772
    pochwał

    10,00

  2. 2

    2
    produktów

    3
    recenzji

    776
    pochwał

    9,70

  3. 3

    0
    produktów

    3
    recenzji

    629
    pochwał

    9,11

Zobacz cały ranking