Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zarobki w miastach a na wsi
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-10, 20:47   #12
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Ile zarabiają Wizażanki ;)

Cytat:
Napisane przez marta5106 Pokaż wiadomość
I tu się bardzo grubo mylisz. A co to, inna planeta? Tutaj ludzie nie muszą jeść?Ubierać sie?Pracować?Wychowywać dzieci? Jacy rolnicy?? Nie znam takich, prawie wszyscy pracują na etat (oczywiście Ci, którzy mieli szczęście i znaleźli pracę-reszta wyemigrowala), mają wyższe wykształcenie i niczym nie ustepują ludziom z miasta. A takie pitolenie o wsi sprzed 50 lat mnie dobija po prostu. Czasy "Samych swoich" dawno już minęły, czas przetrzeć oczy i zobaczyć nową rzeczywistość, a nie żyć jakimiś zamierzchłymi bajkami.
Sama mam większość rodziny na wsi i absolutnie nie mogę się zgodzić z tym co napisałaś. No chyba, że mowa po prostu o mieszkaniu poza miastem. Wieś jako taka kojarzy się z gospodarstwem rolnym i właśnie prowadząc takie gospodarstwo, życie jest jednak sporo tańsze.

Nie jest chyba niczym zaskakującym, że przy stosunkowo niewielkich zarobkach większość pieniędzy przeznacza jest na opłaty i jedzenie. I to właśnie na tych wydatkach na wsi można zaoszczędzić. Koszty wynajmu mieszkania to koszt (najczęściej) rzędu co najmniej tysiąca. Nie wiem ile trzeba by grzać, żeby wydać tyle na węgiel (w skali roku). Co do jedzenia, to własne jajka, mleko, kury, świnie, ogródek warzywny itd. są naprawdę dużą ulgą dla budżety, nawet jeśli wszystko to jest jedynie na własne potrzeby.

Jeśli chodzi o dojazdy, ja jeżdżąc do pracy z jednego końca miasta na drugi spędzam ok. 2h dziennie w korkach. Znajoma dojeżdżając 100 km spoza miasta spędza w samochodzie tyle samo czasu (pracujemy na obrzeżach), a śmiem twierdzić, że na benzynę wyda nieco mniej niż ja, ze względu na spalanie. Co do sklepików - skoro i tak trzeba wszędzie jeździć, można i o hipermarket po drodze zahaczyć
__________________
R 08.2013, K 09.2016

Edytowane przez vretka
Czas edycji: 2008-12-10 o 20:48
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując