Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-12-29, 12:56   #2071
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Question Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam serdecznie i zwracam się z prośbą o Waszą opinię Wizażanki na temat mojego zamierzonego planu pielęgnacyjnego.
Otóż: mam 32 lata, cera początkowo tłusto-mieszana dziś jest bardziej mieszana z tendencją do odwadniania się, jestem posiadaczką tzw. "późnego/dojrzałego trądziku" choć dziś są to już jedynie pojedyncze wykwity (grudkowo-krostkowe, nie ropne), oczywiście leczenie przeprowadzałam pod ścisłą kontrolą lekarza, największą zmorą są dziś dla mnie czarne zaskórniki niestety nie tylko na twarzy, ale i na dekolcie; no i mam już też pierwsze zmarszczki. Cera nie jest jakaś nadwrażliwa, nie mam też problemów z naczynkami, choć kiedyś jedna z kosmetyczek powiedziała, że według niej mam płytko unaczynioną skórę.
O tym jak wielki mamy dziś wybór kosmetyków pisać nie będę, bo wie to każda z nas, podobnie jak o tym, że naprawdę ciężko kupić coś do skutecznej pielęgnacji cery dojrzałej a wciąż sprawiającej jakieś problemy, w tym te trądzikowe. Niestety, ale jakiekolwiek kosmetyki do skór młodych nie zdają egzaminu, przynajmniej w moim przypadku.

No i po wielodniowej lekturze przeróżnych wątków wymyśliłam taki oto program:
(dodam, że miałam już styczność z Retin-A, Lysanel Active, Effaclar K)

OCZYSZCZANIE TWARZY I DEKOLTU - łagodne, nawilżające, nie kwasowe żel i tonik (jeszcze nie wymyśliłam jakiej firmy )

NA DZIEŃ - ochrona przeciw UVA/UVB, od dość dawna stosuję L'oreal Solar Expertise Aktywny krem przeciwzmarszczkowy do opalania przeciw przebarwieniom SPF 30, no i jak na razie mi służy, + puder prasowany rozświetlająco-brązujący jedynie dla lekkiego nadania kolorku twarzy

NA NOC - kwasy: 1-sza noc Diacneal, 2-ga noc nawilżacz (też jeszcze nie zdecydowałam jaki), 3-cia noc Effaclar K (choć używałam go jakiś czas i nie zauważyłam spektakularnych efektów, może więc rozglądnę się za czymś innym z BHA), 4-ta noc nawilżacz, i znów od początku.

DODATKOWO - raz w tygodniu antybakteryjny peeling, raz w tygodniu maseczki głęboko nawilżające / przeciwzmarszczkowe / oczyszczające (na zmianę).

Mam nadzieję, że całość jest w miarę składna i zrozumiała.

Dziękuję z góry za wszelkie uwagi,
Izane
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując