Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - mam problem ...
Wątek: mam problem ...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-12-10, 10:01   #2
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: mam problem ...

Nie wiem czy dobrze zrozumialam, ale chodzilo tez o to, czy sie placi inne podatki jako kawaler?
Tak, jako kawaler placi sie gdzies ok 23% z pesji, jak sie jest po slubie to wiecej. W niemczech to jest jakos podzielone na klasy z numerami, i po slubie trzeba jakos razem z zona miec jakos numer 8 . I tak, automatycznie po slubie sie zmienia stan, bo juz sie nie jest kawalerem.

Wydaje mi sie, ze czy w polsce czy w niemczech, jest tak samo trudno, ale jesli bedziecie mieszkali w niemczech, to chyba musicie cywilny miec w niemczech a wesele mozecie w polsce. Do tego bedzie jakas osoba potrzebna, która przetlumaczy z niemieckiego na polski przy cywilnym, nie moze to byc Twój maz, tylko np wujek albo znajomy (Jesli nie umisz dobrze po niemiecku).
Dokladnie nie wiem, wiec moze jakas inna wizazanka cos wie lepiej

Tez kiedys sie zastanawialam nad tym, aby wziasc slub z TZ w niemczech, ale jak sie dowiedzialam ze trzeba czekas az sie dostanie pozwolenie ze Karlsruhe czy Stuttgartu, to mi sie odechcialo (ale moze to tak dlugo, bo bysmy tu nie mieszkali tylko w USA). Nie martw sie, wujek tez mial slub w niemczech z polka i jakos nie bylo problemów. No ale tak jak pisalam, mysle ze musicie w niemczech jak bedziecie chcieli tam mieszkac.
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując