Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - zakupy na Coastal Scents
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-05, 03:54   #779
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: zakupy na Coastal Scents

i ostatnia porcja
Pędzle pozostałe ( w nich seria Black)
1.Basic Essentials Kabuki Brush 4,50$- pędzel typu kabuki do nakładania pudrów. Nie jest zbyt dobrze oceniany ze względu na to, że drapie. Włosie jest mniej zwarte niż powinno być, ale na plus jest to, że nie gubi włosów.

2. Angle Blush Brush 4,50$ - ukośnie ścięty pędzel do różu. Używany przez dziewczyny też do konturowania, modelowania twarzy. Krytykowany za to, że drapie, że nie jest tak przyjemny w użyciu, jak być powinien. Większość dziewczyn twierdzi, że po prostu kłuje, gdy się go używa. Spotkałam się jednak też z kilkoma opiniami, że jest dość miękki.

3. Black Deluxe Shadow Brush 2,49$ - duży pędzel do nakładania cienia na całą powiekę, naprawdę duży, zwarte włosie, dość miękkie. Ja osobiście wolę go do nakładania rozświetlacza i to nie tylko pod łuk brwiowy, ale nawet nad kości policzkowe, wygląda dość porządnie, włosie nie wyłazi (mój nie zgubił ani jednego mimo kilkunastokrotnego mycia). Moim zdaniem jest zbyt duży do cieni, ale do rozświetlacza świetnyJ

4 Black on Black Sable Shadow 1,95$ - pędzel do nakładania cieni na powieki. Bardzo chwalony przez dziewczyny za to, że jest miękki, dobrze nakłada cienie, estetycznie wykonany, nie wypadają z niego włosy, zwarte włosie. Podobno świetny do nakładania sypkich cieni na powiekę, trzyma je i na dobrze układa na powieceJ

5. Black on Black Taklon Angle Liner 1,85$- pędzelek do linera. Bardzo zwarte, sprężyste (ale nie twarde, bardzo przyjemne bym powiedziała, takie nieco śliskieJ )włosie dobrej jakości. Pędzelek dobrze rysuje kreski kremowym linerem, natomiast ja osobiście (mimo, że baaardzo go lubię), uważam, że mógłby być nieco cieńszy, bo wg mnie narysowanie naprawdę cieniutkiej kreski na powiece nim nie jest łatwe. Nie zmienia to faktu, że jestem z niego zadowolona. Estetycznie wykonany, włosie nie wychodzi, nie zmienia kształtu po wypraniu.

6. Blending Brush 2,99$ - pędzel do rozcierania cieni i tworzenia przydymionego efektu oka. Wg dziewczyn jest zbyt duży, by się do tego nadawać, ale włosie jest miłe, przyjemne, nie drapiące. Podobno jednak jest zbyt mało zwarty (taki jakiś rozlazły, jak to określiła jedna z dziewczyn) i zdecydowanie za duży dla osób z normalną wielkością powieki i mniejszą. Chwalą go sobie natomiast osoby o afroamerykańskim typie urody, które przeważnie mają dużą powierzchnię oka do malowania i wg nich jest świetny.

7 Chisel Angle Fluff Shadow Brush 2,0$ - - miękki pędzel do akcentowania zewnętrznego kącika i tworzenia słynnego kształtu „V". Mały, idealny do nakładania niewielkiej ilości cieni w kąciku. Krytykowany głównie za to, że jest zbyt mały i nieco za mało puszystyJ Ale generalnie polecany.

8. Chisel Detail Mini Brush 2,0$ - mini pędzelek, który ciągle jest „out of stock” i ciężko na niego trafićJ Podobno naprawdę bardzo mały, mniejszy niż by się mogło wydawać opierając się na zdjęciu. Słyszałam, że nadaje się właściwie tylko do wewnętrznego kącika (gdy chcemy położyć tam rozświetlający punkcik), ale też gdy zależy nam na precyzyjnym wykonaniu np. makijażu z graficznymi elementami typu kreski, ostre linie.

9. Chisel Fluff Large Shadow Brush 2,75$- pędzel do nakładania cienia na powiekę. Bardzo chwalony przez dziewczyny, właściwie nie spotkałam się z żadną negatywną opinią na jego temat. Szczerze mówiąc, to słuchając i czytając to, co mówią na jego temat, to miałam wrażenie, że to jakiś czarodziejski pędzelek Podobno świetnie aplikuje cienie i w cudowny sposób sprawia, że wyglądają dużo lepiej niż nakładane innym pędzlem Ciekawe, ciekawe, chyba będę musiała to sprawdzićJ Miękkie i zwarte włosie, nie gubi włosków, nie ma zapachu, nie zmienia się po praniu.
wg opinii BrandNewName bardzo dobry pędzel- ani za mały, ani za duży, dobrze nakłada cienie
10. Chisel Fluff Medium Shadow Brush 2,75$- pędzelek do nakładania cieni na powiekę, mniejsza wersja pędzla nr 9 z mojego zestawienia. Chwalony za to, że jest mały, dobrze nakłada cienie na powiekę, ma miękkie, ale zwarte włosie, nie gubi włosków. Krytykowany za niewygodną, cienką rączkę.
moja opinia- wiedzialam, ze za duży to on nie jest, ale takiego maleństwa, co przyszło, to się nie spodziewałam. potwornie niewygodny w trzymaniu pędzelek- strasznie cienka rączka i nieco utrudnia to operowanie nim. Włosie miękkie, dobrze nakłada cienie, ale mój akurat, jako jedyny pędzelek z CS dotychczas, zgubił kilka włosków podczas prania.
EDIT: mój ląduje w koszu. Nie umiem, nie chcę, nie będę się z nim męczyć Za mało włosków w pędzelku i to mi przeszkadza. Taki jakiś ubogi się wydaje

11. Chisel Fluff/Pointed Crease Duet 3,95$- podwójny pędzelek. Z jednej strony do nakładania cienia, z drugiej do rozcierania, mieszania na powiece. Generalnie pozytywne opinie, ale większość osób ma do niego kilka zastrzeżeń- że strona do nakładania cieni nie spisuje się tak dobrze (zbyt niedokładnie nakłada cień na powiekę), że włosie nie jest tak miękkie jak powinno być, odczuwalne jest lekkie drapanie powieki, a strona do rozcierania nie jest wystarczająco zwarta.

12. Deluxe Buffer Brush ($4.25) – krótka rączka, raczej miękkie włosie, dobry do pudru sypkiego, ale strasznie gubi włosie, podobno wręcz kilkanaście włosków potrafi zgubić przy jednym użyciu. Chociaż jedna z dziewczyn twierdzi, że jej egzemplarz nie zgubił ani jednego włosa ani podczas mycia ani podczas używania. Ma podobno specyficzny zapach, ale tylko do pierwszego prania. Wygodny dzięki krótkiej rączce, poręczny

13. Disposable Kabuki Mini 0,75$- mała wersja pędzla kabuki. Niestety, podobno jaka cena, taka jego jakość. Włosie nie jest wystarczająco miękkie i zwarte, pędzelek jest zbyt mały, by sensownie nałożyć nim puder. Nadaje się jedynie do noszenia w torebce jako pędzel zastępczy do poprawek w ciągu dnia.

14. Eyeliner Brush - Super Fine 1,99$-pędzel do robienia kresek na powiece. Nie jest zbyt dobrze oceniany z powodu jego niskiej jakości wykonania- włosie nie jest sprężyste i zwarte, dzięki czemu wiele wysiłku wymaga zrobienie nim kreski. Do tego włoski są zbyt długie, by precyzyjnie nałożyć liner na powiekę. Aczkolwiek są osoby, którym on odpowiada i uważają, że to całkiem przyzwoity pędzel do kresek, ale tylko, gdy ma się już wprawę w korzystaniu z tego typu pędzli.

15. Flat Mineral Bronzer Buffer Large($4.25) - duży pędzel płasko ścięty do pudru mineralnego i sypkiego, podobno niezły też do bronzera. Miękkie, zwarte włosie.
Jego główną wadą jest podobno to, że schnie baaardzo długo, co jak na pędzel codziennego użytku jest sporą przeszkodą oraz to, że często gubi włoski. Ma bardzo mocny zapach, który jednak znika już po pierwszym wypraniu.

16. Flawless Face Chisel Powder Brush 4,50$ - pędzel do nakładania pudru sypkiego, do wykończenia makijażu. Krytykowany za to, że potrafi rysować skórę i za to, że jest zbyt miękkiJ Podobno jakość wykonania też pozostawia wiele do życzenia, często się odkleja.

17. Foundation Concealer Brush 3,99$- pędzel do nakładania korektora. Raczej polecany ze względu na to, że jest dość miękki, sprężysty, nie drapie nawet delikatnych okolic oczu, nie rysuje, nie pozostawia smug i po praniu nie zmienia swoich właściwości ani kształtu. Podobno tylko farbuje podczas kilku pierwszych myć.

18. Foundation Concealer Brush Large 3,99$ - pędzel do nakładania podkładu, albo korektora. Większa wersja pędzla nr 17 z mojego zestawienia. Podobno jest równie dobry jak ten poprzedni, ale znacznie większy, dzięki czemu nadaje się do rozprowadzania płynnego podkładu. Włosie miękkie, zwarte, sprężyste, nie drapiące. Aczkolwiek spotkałam się z kilkoma podobnymi opiniami, że on jest po prostu ogromny i przez to może być mało praktyczny.

19. Large Paddle Face Brush (comparable to M.A.C.134) 9,95$ - duży pędzel do pudru, porównywany do pędzla nr 134 z MAC-a, ale wg dziewczyn, w żaden sposób mu nie dorównuje, ani nawet nie można próbować go porównać do tamtego pędzla. Przede wszystkim zarzucają mu, że nie jest tak miękki i tak przyjemny w użyciu, nie wspominając o jakości wykonania i że nie leży po prostu dobrze w dłoni. Jednakże sporo jest też bardzo pozytywnych opinii na jego temat- że właśnie jest bardzo miękki, że świetnie się go używa. Sporo osób narzeka na zapach i na to, że gubi włosy. Podobno bardzo farbuje przy kilku pierwszych praniach.

20. Round Tapered Powder - Blush Brush 6,95$ - wg CS jest to pędzel podobny do MAC-a nr 129. Zaokrąglony pędzel do różu. Dziewczyny raczej go chwalą za to, że jest miękki, świetnie naklada nie tylko róż ale i puder wykończeniowy, bez robienia plam, miękko. Podobno całkiem dobrze leży w dłoni, estetycznie wykonany.

21. Sable Blending Brush - Comparable to MAC 224- 2,90$- pędzel do rozcierania cieni porównywany wg CS do MAC nr 224. Wg dziewczyn- niezbyt dobrze się spisuje. Co prawda wykonany jest dość estetycznie, ale ma zbyt długie włosie i za mało zwarte, nie jest też odpowiednio puchaty i pełny Podobno gubi też włoski podczas kilku pierwszych prań
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pedzleCS1.jpg (76,7 KB, 223 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pedzleCS2.jpg (82,6 KB, 209 załadowań)

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-01-16 o 13:31 Powód: zmiana recenzji pędzla Chisel Fluff Medium Shadow Brush
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując