Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - zakupy na Coastal Scents
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-05, 03:01   #780
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: zakupy na Coastal Scents

Przepraszam, że rozbite to na kilka postów, ale za Chiny nie chce przyjąć mi tego w całości, bo coś krzyczy o przekroczeniu ilości znaków

Ciąg dalszy w takim razie pędzli z CS

22. Shadow/Liner Brush2,99$ - podwójny pędzelek- z jednej strony do nakładania cienia, z drugiej skośnie ścięty pędzel do linera. Ten do cieni ma bardzo średnie opinie (kiepskiej jakości włosie, za mało zwarte, nie wystarczająco miękkie), natomiast koncówka do linera ma nieco lepsze, ale podobno nie jest ani tak cienka, ani tak sprężysta, jak być powinna, by narysować łatwo kreskę na powiece, natomiast całkiem przyzwoicie spisuje się jako pędzelek do nakładania cieni na dolnej powiece i rozcierania ich.

23. Duo Fiber Black Stippling Brush($7.95) - nazywany tańszym zamiennikiem pędzlaMAC 187. I tu opinie są baaardzo podzielone. Jedni uważają, że jest bardzo fajnym pędzlem (np. encore), inni, że włosie jest zbyt miękkie i odrobinę za mało sprężyste. Gubi włosie, mało sympatycznie pachnie (chemicznie)nawet po kilku myciach. Miękki, ale podobno bardziej nadaje się do nakładania różu niż płynnego podkładu, chociaż to też podobno zależy od tego, na jaki się trafi, bo natknęłam się na dziewczynę, która po zakupie pierwszego była nim zachwycona i zamówiła drugi i już nie spisywał się tak dobrze.
Najwięcej jednak osób twierdzi, że do nakładania pudru mineralnego jest bardzo dobrym pędzlem.
Wg frantic świetnie nakłada się nim podkład w płynie i róż w kremie, natomiast do minerałów się nie nadaje

24. Synthetic Angle Blush and Define 7,95$- ukośnie ścięty syntetyczny pędzel do różu i konturowania. Polecany pędzel, który podobno spisuje się świetnie przy modelowaniu twarzy, mało gubi wlosków, jest odpowiednio miękki i dobrze wyprofilowany. Jednakże spotkałam się też z opiniami, że jakość wykonania rączki pozostawia wiele do życzenia (nie jest dobrze wyważona), a poza tym potrafi się odkleić.

25. Synthetic Concealer Shading Brush 4,39$ - pędzel do korektora z synetycznego włosia. Polecany pędzel z racji tego, że jest miękki, ale sprężysty, odpowiedniej wielkości, nie rysuje i nie podrażnia delikatnej skóry pod oczami i dobrze rozprowadza korektor. Polecany też do wszelkiego rodzaju kremowych baz na powieki, cieni w kremie.

26. Synthetic Fine Liner Brush 2,49$- pędzel do robienia kresek synetyczny. Wg niektórych dziewczyn włosie jest odpowiednio sprężyste, niezbyt długie i dość dobrze wyprofilowane, chociaż wydawać się może, że będzie robił grube kreski. Spotkałam się z różnymi opiniami- od tych, które twierdzą, że dzięki niemu nauczyły się robić w końcu kreski, aż po takie, które twierdzą, że ten pędzlek to jakaś pomyłka

27. Synthetic Shadow Brush: $2.95 - syntetyczny pędzel do cieni. Pędzel, który ma tak sprzeczne opinie, że sama już nie wiemJ Ci, którzy na niego narzekają, uważają, że po pierwszym myciu odkształca się, włosy rozchodzą się w różne strony, że nie jest odpowiednio zwarty. Ale z drugiej strony ma też rzesze wiernych fanek, które uważają, że to jeden z lepszych pędzli do nakładania cieni na powiekę- że jest miękki, świetnie aplikuje kolor, że nie rysuje, że nic się z nim nie dzieje mimo wielokrotnego prania.

28. Synthetic Wide Buffer Brush 14,95$– krótki szeroki pędzel do pudru mineralnego, sypkiego. Chwalony za to, że jest rzeczywiście miękki i przyjemny w użyciu, a także bardzo wygodny. Krytykowany jednak za to, że nie naklada pudru mineralnego tak dobrze, jak powinien a także za to, że gubi włosy. Używany także jako pędzel do nakładania bronzera i różu, a także różnego rodzaju sypkich nablyszczaczy do ciała.

29. Tapered Crease Eye Brush 2,49$ - pędzel do rozcierania cieni, do mieszania. Chwalony za to, że jest miękki, nie rysuje delikatnej skóry powiek, świetnie rozciera cienie. I tu się całkowicie zgadzamJ Włoski z niego nie wychodzą, nie ma zapachu, nie zmienia się po praniu. Uwaga ode mnie- wolałabym, aby był ciut bardziej zwarty i odrobinkę (dosłownie odrobinkę) mniej miękki. Ale i tak myślę, że to świetny pędzel do rozcierania cieni (zwłaszcza w połączeniu z Italian Badger Round Crease)
BrandNewName ma podobne odczucia do moich, czyli brak precyzji w rozcieraniu przy użyciu tego pędzla

30. White Angled liner Brush 2,19$ - ukośny pędzel do robienia kreski na powiece. Jeden z bardziej kontrowersyjnych pędzli, z jakim się spotkałam. Chwalony jest za to, że jest mały i robi cienką kreskę, ale za to samo jest też krytykowany, że za mały i trzeba się dużo napracować, żeby zrobić ciut grubszą. Z drugiej strony chwalony też jest za to, że jest płaski i ma długie włosie, co pozwala na łatwą aplikację kremowego linera, a za chwilę w innym filmiku jest też za to krytykowany- że włosie jest za długie, zbyt płaskie i szerokie… Nie mam pojęcia, jaki naprawdę jest ten pędzel
Ale jako, iż jest pełen tak sprzecznych opinii postanowilam go niebawem zamówić, bo drogi nie jest, więc na pewno uzupełnię jego opis

Ufffff, to tyle ode mnie. Dziewczyny, opisałam ponad 50 różnych pędzli i przejrzałam mnóstwo opinii na ich temat- przepraszam, jeżeli coś pominęłam, albo dojrzycie jakiś błąd- weźcie pod uwagę, że mogłam już dostać oczopląsu od tego wszystkiego

Tylko niech mi się żadna nie waży pisać, że na zdjęciach nie widać dokładnie szczegółów Zdjęcia są po to, by mieć jako taki podgląd na całą kolekcję, a jak ktoś żądny dokładniejszych zdjęć, to po to dałam przy każdym pędzlu odnośnik do strony, żeby go sobie tam dokładnie obejrzeć (dla mniej wtajemniczonych- najeżdżamy kursorem na nazwę pędzla i klikamy- przenosi nas co strony CS z danym pędzlem )


Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pedzleCS3.jpg (74,4 KB, 163 załadowań)

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-01-16 o 12:33 Powód: uzupełnienie opinii
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując