Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-09, 20:22   #2088
kasia1922
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wyszkow
Wiadomości: 6
co mam dalej z tym zrobić?

Witam i potrzebuję pomocy

Zakupiłam na allegro następujące produkty:

ZIAJA PRO Kwasy owocowe AHA 25%
Opis działania:

  • głęboko złuszcza martwe komórki naskórka, skóra jest lepiej oczyszczona, mniej błyszcząca,
  • intensywnie nawilża skórę,
  • rozjaśnia przebarwienia, drobne blizny, cera nabiera delikatnego blasku,
  • pobudza proces syntezy kolagenu i elastyny,
  • zmniejsza zmarszczki, cera staje się bardziej jędrna i miękka,
  • rozluźnia warstwę korneocytową, cera staje się bardziej świetlista i jasna.
Zawiera substancje aktywne tj.:
  • 25% kompleks AHA (Składnikami aktywnymi są:
    - kwas jabłkowy (hydroksyetanodikarboksyl owy) - występujący w wielu owocach
    - kwas cytrynowy (2-hydroksypropano-1,2,3-trikarboksylowy) - występuje w cytrynach i ananasach
    - kwas mlekowy (alfa-hydroksypropionowy) powstaje przy fermentacji cukru mlekowego,
    - kwas glikolowy (hydroksyoctowy) otrzymywany z soku trzciny cukrowej
    - kwas winowy (dihydroksybursztynowy) występujący w winogronie i winie
    Alfa-hydroksykwasy czyli AHA rozluźniają warstwę korneocytową i złuszczają martwe komórki naskórka. Aktywnie nawilżają oraz działają nawilżająco na skórę. Ułatwiają wnikanie substancji aktywnych w głębsze warstwy naskórka),
  • prowitamina B5 (D-panthenol)- intensywnie i trwale nawilża oraz zapobiega przesuszaniu naskórka. Skutecznie łagodzi podrażnienia ,działa kojąco i osłaniająco na wrażliwą skórę.


ZIAJA PRO Krem normalizujący matujący
Opis działania:

  • normalizuje pracę gruczołów łojowych i zmniejsza wydzielanie substancji tłuszczowych,
  • zapobiega powstawaniu zmian grudkowo-krostkowych oraz intensywnie nawilża naskórek.
Zawiera substancje aktywne tj.:
  • kompleks protein mlecznych (bogaty w aminokwasy , witaminę B6, H ( biotynę).W tłustych partiach skóry zmniejsza wydzielanie serum, a w suchych zapewnia jej nawilżenie. Stymulując podziały i różnicowanie komórek przyspiesza proces odnowy naskórka oraz zapobiega utracie elastyczności).
  • witamina E (Zwana jest "witaminą młodości", skutecznie neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników. Wbudowując się w struktury błon komórkowych chroni przed uszkodzeniami lipidy naskórka. Sprzyja tworzeniu się włókien kalogenu i elastyny. Doskonale nawilża, wygładza i uelastycznia skórę.),
  • prowitamina B5 (D-panthenol)- intensywnie i trwale nawilża oraz zapobiega przesuszaniu naskórka. Skutecznie łagodzi podrażnienia ,działa kojąco i osłaniająco na wrażliwą skórę.


ZIAJA PRO Maska Uspokajająca z ALGAMI
Opis działania:

  • wyraźnie wzmacnia naturalną barierę ochronną naskórka,
  • działa uspokajająco,
  • łagodzi podrażnienia,
  • zmniejsza skłonność do powstawania podrażnień,
Zawiera substancje aktywne tj.:
  • alantoina (ma doskonałe właściwości kojące i ochraniające naskórek) ,
  • alga brunatna bogata w aligoelementy, proteiny, polisacharydy (intensywnie nawilża, głęboko i trwale wiąże wodę, zapobiega nadmiernej utracie wilgoci) ,
  • olejek bawełniany( jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych),
  • substancja chłodząca( pochodna mentolu, wykazuje wysoką aktywność chłodzącą) ,
  • witamina E (zwana "witaminą młodości" neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników,
  • prowitamina B5 (D-panthenol)- intensywnie i trwale nawilża oraz zapobiega przesuszaniu naskórka.


I teraz moje pytanie w jaki sposób mam to stosować by moja twarz była wreszcie czysta i pozbawiona wyprysków.
Dodam, że nie mam jakiś ogromnych problemów, tyle co powiększone pory, delikatnie widoczne zaskórniki i przed okresem pojawiające się ropne krosty. Jednak mam już tego dość i postanowiłam działać i proszę was wizażanki o pomoc. Jak stosować te preparaty, jak często? I czy są jakieś gwarancje że pozbędę się nareszcie tych okropnych problemów. A może jeszcze coś jest mi potrzebne?
__________________
Wymiana - kosmetyki

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=246463
kasia1922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując