Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - WITAMINY???-MULTIWITAMINY???-KIEDY ???JAK???
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2002-11-04, 20:02   #3
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Witaminy, awitaminoza, hiperwitaminoza

Nadmiar witamin (hiperwitaminoza) jest rownie szkodliwy jak ich niedobor (awitamonoza), bo jedynie nadwyzka witaminy C jest wydalana wraz z moczem, a inne sa kumulowane w organizmie. Nasza polska powszechna kuchnia zaspakaja zapotrzebowanie niemal na wszystkie witaminy. Dlatego przyjmowanie ich codziennie (!) przez 7 miesiecy nie jest wskazane. Jesli wypadaja Ci wlosy, to nie musi byc objaw braku jakiejs witaminki, ale np. nadmiar witaminy A. Nie jestem lekarzem, ale wydaje mi sie, ze jedynie w przypadku konkretnych chorob czy niedomagan takich jak przeziebienie przyjmowanie preparatow witaminowych ma sens. Reklamy tych specyfikow zeruja na ludzkiej checi bycia zdrowym, ale nie informuja o czyms takim jak hiperwitaminoza. O wiele lepiej jest zjesc owoc niz lyknac kolejna cud-tabletke. Moze sie zdarzyc, ze chcac zaopatrzyc nasze cialo w potrzebne mu skladniki w postaci chemicznej przyniesiemy mu wiecej szkody niz pozytku.
Ja w sumie powinnam wzbogacic diete o wit.A ze wzgledu na wade wzroku, ale zamiast tabletek wole zjesc np. watrobke.
Wiecej informacji o witaminach w artykule, do ktorego link podaje:
http://www.cen.uni.wroc.pl/teksty/witaminy.html
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując