Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - "Wpadka"...
Wątek: "Wpadka"...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-11, 16:53   #7
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: "Wpadka"...

tekst z innych for. Poczytaj moze cos ci pomoze...

"Wiem ,że to zabrzmi banalnie, ale zobaczysz, że wszystko się ułoży. Nie usuwaj ciąży, bo będziesz tego żałowała. Masz 19 la, więc taka młoda już nie jesteś, co innego gdybyś miała 14. Po usunięciu ciąży możesz mieć problem z zajściem w ciążę, gdy będziesz chciała. Studiami się nie przejmuj. U mnie w grupie (a jestem na 3 roku) jest 6 dziewczyn, które mają dzieci. Wszystkie urodziły na 1 i 2 roku i studiują dalej. Dostaniesz na rok indywidualny tok studiów i spokojnie sobie poradzisz. Masz szczęście, że masz chłopaka, który chce dziecka i chce pomóc. Dziecko łączy a nie dzieli. Zobaczysz, że dacie sobie radę, będziecie szczęśliwi. Mnie mama urodziła mając 19 lat. Nie byłam planowana, co nie znaczy, że byłam niekochana. Wszystko będzie dobrze. Nie usuwaj ciąży. Przemyśl to. Nie będę Ci prawić kazań, że to zabijanie, czy że niemoralne bo to nie o o chodzi. Po prostu nie warto. Ułoży się wszystko, masz moją gwarancję. Bycie matką o najpiękniejsza rzecz jaka może spotkać kobietę. Nawet tak młodą.
Pozdrawiam i trzymam kciuki, żebyś podjęła dobrą decyzję. Odezwij się,"




"Tabletki wczesnoporonne robią ogromne spustoszenie w organizmie. Prawdopodobnie będziesz miała problem z zajściem w ciążę, kiedy już będziesz na to rzekomo gotowa. Nie rób tego. Nie masz 14 lat, jesteś odpowiedzialna za to co zrobiłaś, 19 lat to nie jest już tak mało. Urodzisz jako 20 latka, moja przyjaciółka miała podobny dylemat ( a miała 18 lat jak zaszła w ciąże) Miała beznadziejną sytuację rodzinną i nie miała tego luksusu, który Ty masz czyli faceta, który by ją wspierał. Jednak po długim wahaniu nie usunęła ciąży. Pomyślała nie tylko o sobie ale też o dziecku, które nosiła. Wszystko jej się z czasem ułożyło. Teraz jest szczęśliwą mamą 5 letniego Kubusia i jak wspomina swoje wahanie co do usunięcia ciąży to chce jej się płakać na samą myśl, że mogła zrobić coś takiego. Zobaczysz, e wszystko będzie dobrze. Jak chcesz mojej rady to masz- ZA ŻADNE SKARBY NIE USUWAJ TEJ CIĄŻY!!
Teraz jesteś przerażona, ale to minie. Może i nie dorosłaś, ale jak już jesteś w ciąży to właśnie nadszedł czas, żeby dorosnąć"



"Dziewczyno nikt Cię nie potępia. Rozumiem, że to był błąd, ale zastanów się. Nikt sobie nie wyobraża, że będzie musiał się poświęcić dziecku, ale jak je rodzisz to to samo przychodzi. Uwierz mi. Ja miałam 19 lat jak urodziłam córkę. Też byłam początkowo przerażona i nie wiedziałam co mam zrobić jak test wykazał, że jestem w ciąży. Ale jakoś się udało. Miałam kilka załamań, bałam się, że nie dam rady. A jakoś daję. Mam czas dla dziecka, na kino, na imprezy, na podróże. Żyję normalnie. Właśnie jestem na 2 roku studiów dziennych i nawet nie chwaląc sie dość dobrze mi idzie. Rodzina też mi nie pomaga, bo mieszka w innym mieście. Trzeba trochę ruszyć głową i wszystko da się zorganizować.
Poza tym masz wspaniałego faceta, a to ogromna zaleta Twojej sytuacji. iem z doświadczenia jakie to ważne jak ojciec dziecka chce go i wspiera Cię.
Nie usuwaj ciąży. Będziesz żałowała całe życie.
A co do tabletek to "zwyczajne poronienie", które powodują to nie jest takie hop siup. To jest ogromna ingerencja w organizm, najczęściej rzutująca na późniejszą ciąże a raczej na problem z zajściem w nią."
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora