Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-12, 20:32   #1728
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ja myślę o pudrze - samoróbce. Zamówiłabym odpowiednią mikę, stearynian magnezu, odrobinę jedwabiu, ryżówkę, ew. coś jeszcze i testowałabym różne wersje. W sumie kupowanie czystej miki w sklepach z gotowymi kosmetykami jest mało opłacalne. Czekam na odpowiedź z Conservatorie w sprawie najlepszego gatunku tegoż surowca, ale jakoś się doczekać nie mogę .
Mnie by się chyba nie chciało tak bawić, biorąc pod uwagę, ile jest tych rodzajów i firm robiących podkłady i nie wiem, czy to by było opłacalne.

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
ehh,, to nie pocieszyłyście mnie. Myślałam, że minerały zostaną ze mną na stałe, a tymczasem okazuje się, że marne szanse na znalezienie czegoś do mojej cery Będę próbować jeszcze, bo czekam na paczki, ale widzę, że nie mam się co nastawiać.
Ale pomyśl inaczej, minerały powinny się przyczynić do uspokojenia Twojej skóry i gruczołów łojowych, więc może miesiąc się pomęczysz z bibułkami a potem już nie będzie trzeba, mam nadzieję.

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Widzisz, ale jest to sprawa względna, jest gro ludzi którym talk nie szkodzi, tak samo jak są ludzie którym szkodzi wit. E a z kolei innym, szczególnie w przypadku cer naczyńkowych, nadmiar miki. Dlatego wydaje mi się, ze nie powinniśmy stawiać aż tak radykalnych granic. Po prostu wystarczy zaznaczyć, że taki i taki składnik w przypadku takiej i takiej cery jest niewskazany, a nie z góry skreślać kosmetyki które potencjalnie dane składniki mogą zawierać.
Właśnie dlatego proponowałam, żeby na nowym podforum (trzymamy kciuki! ) była lista składników występujących w pudrach, podkładach etc., żeby tam zamieścić wszystkie uwagi i dyskusje dotyczące np. miki

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
essence? a mozesz powiedzieć cos więcej? na kwc ma dobre opinie ( ale chyba też nie dla mnie, bo piszą, że przetłuszcza buzie)

Dzisiaj kiedy sobie analizowałam składy różnych pudrów wpisanych w KWC jako mineralne to mi szczęka opadła, kiedy to obaczyłam
Essence puder mineralny sypki.
Skład: mica [+/- Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77891]


Jeszcze chyba "
IsaDora, Mineral Make-up, Mineral Powder Foundation (Podkład mineralny)" ma ok skład, jak sądzicie:

Skład: Mica, Zinc Oxide, Amethyst Powder, Citrine, Tourmaline, Aquamarine Powder, Titanium Dioxide May Contain - CI 77891, Iron Oxides May Contain - CI 77491, Iron Oxides May Contain - CI 77492, Iron Oxides May Contain - CI 77499, Ultramarines May Contain - CI 77007, Manganese Violet May Contain - CI 77742, Bismuth Oxychloride May Contain - CI 77163, Ferric Ferrocyanide May Contain - CI 77510, Ferric Ammonium Ferrocyanide May Contain - CI 77510, Chromium Oxide Greens May Contain - CI 77288, Chromium Hydroxide Green May Contain - CI 77289


(przepraszam, coś mi się porobiło z czcionkami i wielkościami )
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora