Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-21, 11:31   #1715
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez palma_nova Pokaż wiadomość
Jestem tu początkująca, ale mimo wszystko zerknełam do spisu składników, i sama przeanalizowałam ODŻYWKĘ GLISS KUR HAIR REPAIR BUTRI PROTECT* (różowa)

oraz odżywkę DOVE THERAPY HAIR FALL CONTROL**, z moich badań wynika że są naprawdę bardzo dobre, już na początku składu odżywiające, nawilżające i odbudowujące składniki, NIE JESTEM PEWNA CZY DOBRZE PRZEANALIZOWAŁAM (MOGŁABYM POMÓC ANALIZOWAĆ JEŚLI DOBRZE TO ZROBIŁAM W TYCH 2 PRZYPADKACH .

*Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-87, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glyceryl Stearate, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium methosulfate, propylene glycol, ceteareth-20, phenoxyethanol, benzophenone-4, citric acid, polyquaternium-37, parfum, dimethiconol, methylparaben, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, panthenol, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, pantolactone, hydrolyzed wheat protein, rosa canina seed extract, ppg-1 trideceth-6, cyclomethicone, ci 45100, ci-47005
Całkiem dobrze wyciągnięte wnioski

Gliss Kur ma to do siebie, że niestety najistotniejsze z punktu widzenia włosa składniki daje na końcu składu [to te zielone], ale z przodu można znaleźć kilka składników "chemicznych", które również pełnią funkcje odżywcze, nawilżające takich jak:
- Stearamidopropyl Dimethylamine
- Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate
- Cetearyl Alcohol
- Propylene Glycol
a także trochę silikonów, zabezpieczających przed mechanicznymi uszkodzeniami [pogrubione].

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
Estelle czy mogłabyś rzucić okiem na ten szampon "Tara Smith" o którego analizę prosiłam kilka postów wcześniej...?? Z góry dziękuję
Jak widzisz, Kuseczko, nadrabiam zaległości i analizuję kosmetyki wg kolejki. Szampon zostanie zanalizowany w kolejności zgłoszeń.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora