Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Triki,sposoby uzywania mineralow:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-08, 11:34   #19
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

No to i ja dorzucę swoje sposoby wiek 20+, cera bardzo problematyczna, tłusta w strefie T, normalna na policzkach, wiecznie ściągnięta

Filtr
* codziennie rano - to już jak rytuał - Lirene 50 albo Klorane 50, czekam do momentu aż widzę, że zaczął się wchłaniać (przy Lirene jest to dosłownie minuta lub dwie przy klorane ok.15)

Primer
* czekam na próbkę STF z EDM, a póki co nakładam domową mieszankę modyfikowanej skrobi kukurydzianej (kupiłamw sklepie ze zdrową żywnością) i jedwabiu w proszku (mazidła) - taki homemade mix niczym DryFlo z jedwabnikiem Hauschki
* nakładam go na buzię na filtr pędzlem do pudru Inglota (bo jeszcze nie mam EDMowego Kabuki), minimalną ilośc do momentu, aż nie będę czuła "lepkości" filtra

Korektor
* pod oczy - Intensive Fair tylko na mokro, w wersji z lekkim kremem (maczam pędzelek w kremie - dosłownie odrobinę, potem w korektorze)
* na zaczerwienienia - Pearl Mint - wysypuję odrobinę na pokrywkę puderniczki (dużą i głęboką) i staram się rozprowadzić tą ilośc na włoskach Flat Topa tak by było to zrobione jak najbardziej równomiernie - potem jeszczę strzepuję i stemplję policzki i ewnetualnie inne zaczerwienione miejsca - ilość jest tak minimalna, że na twarzy nie widać ani trochę zielonego koloru a raczej taki rozbielony - póżniej dodaję na to jeszcze odrobinkę Intensive Fair - teakże flat Topem, gdyż nie chcę, żeby w ciągu dnia przebiła spod podkładu ta perłowość

Podkład
* ze względu na filtr nakładam tylko na sucho - taką samą metodą jaką wcześniej opisała Vril - podkład na pokrywkę, rozprowadzenie na pędzlu, stemplowanie buzi, lekkie roztarcie.
* na niedoskonałości - na moje przebarwienia nakładam dodatkowe warstwy podkładu zamiast korektora - wtedy wiem, że nie będzie mi się odcinał odcień - punktowo najczęściej pędzelkiem do cieni, na większą powierzchnię (mój lewy policzek) daję warstwy Flat Topem
* jeśli gdzieś wychodzę wieczorem i wtedy już nie używam filtra to nakładm podkład tak samo jak wcześniej ale na koniec jeszcze przed nałożeniem różu dotykam całą twarz wilgotnymi rękami, miejsce po miejscu, by zlikwidować pudrowośc i dodać takiego naturalnego glow

Róż
* z niecierpliwością czekam na EDMowy duo fiber tak zachwalny do różu przez Frantic
* póki co w zleżności od tego jak chcę zaakcentować policzki: mocno - nakładam FLat Topem i koliście rozcieram (delikatnie), lekko - pędzlem do różu Inglota - ale paradoksalnie zużywam wtedy dużo więcej proszku bo baaardzo wchłania się w niezbyt zbity pędzel

Jeśli jeszcze sobie coś przypomnę to oczywście dopiszę
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12

Edytowane przez Ella77
Czas edycji: 2009-02-08 o 11:35
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując