Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-26, 19:05   #44
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Wcale mnie nie dziwią takie wypowiedzi że na dziecko waży 7kg i sie nie miści choć fotelik jest do 13 kg,foteliki mają różną długość i szerokość i należy zwrócić na to uwagę przy ich kupowaniu.
Mój syn pojeździł w swoim (abc design0-13kg,ok 300zł-kupiłabym tańszy gdyby nie to że mi się wpinał do wózka) do 9 miesiąca, teraz ma dwa fotele jeden u mnie w samochodzie mam concord trimax 9-36kg (cena ok 600żł )pochyla sie nie dużo ale jest to wystarczające a juz na pewno bezpieczniejsze ponieważ w czasie mocnego szarpnięcia siła musi się równomiernie rozłożyć na wszystkie 5 pasów,mały dużo w nim śpi główka nie opada mu do przodu więc jast ok.
W samochodzie u mojej mamy jest fotelik baby design 9-36kg zazmaczę że dziennie pokonuje w nim dystans 2x po 1 km, fotelik jest z ostatniej grupy wiekowej wiec sie nie uchyla wogóle do spania,ale jeżeli ktoś dużo jeździ to dla rocznego dziecka nie polecam.

Dziwi mnie tylko jedno bardzo często na tym forum spotkałam się z opiniami ze macie foteliki 9-18kg w takim foteliku dziecko długo nie pojeździ jest cała masa foteli 9-25kg(250-+zł) lub 9-36kg(220+ zł)

Osobiście u mnie w sklepie największą popularnością cieszą sie foteliki uni baby 9-25kg(260zł) i coneco zenith (ok 300zł-ale jest to dokładnie to samo co uni baby tylko ma znaczek coneco-płaci się za firmę).Jeden i drugi bardzo się uchylają ale nie polecam jeździć z maksymalnie rozłożonym(patrz wyżej).

Zfotelików 0-13kg bardzo polecam berbera-ma najlepsze wkładki jakie widziałam(ok140zł).

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Jeżeli chodzi o foteliki z bazą, to jest to dobre rozwiązanie w przypadku osób które często podróżują takie foteliki można kupić(mam na myśli w miarę przyzwoite)od 350 zł.Tylko pytanie czy jest sens.Natomiast ja miałam bez bazy dziecko woziłam raz dwa razy dziennie czasem wcale i nie był to dla mnie problem, zwłaszcza że są to fotele kilka razy droższe od tych bez bazy więc wolałam przeznaczyć pieniążki na co innego bo wydatków przecież jest sporo.Natomiast foteliki od 9kg z bazą jak dla mnie to głupota ponieważ takich foteli nie wypina się razem z dzieckiem i nie zabiera do domu po każdej podróży tylko raczej montuje na stałe, no chyba że mieszka się na osiedlu na którym intensywnie kradną, wtedy fotel można zabrać bazę zostawić licząc na to ze sama baza nikomu się nie przyda.
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując