Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Próbować do skutku VIII "uwierzyc w cud"
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-09, 17:57   #1538
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Próbować do skutku VIII "uwierzyc w cud"

Cytat:
Napisane przez dafreen Pokaż wiadomość
wiem Słonko, ale sporo ludzi potępia mimo, ze nawet nie zna sytuacji... ja sama wiele razy spottkałam się z pytaniem po co robiłam sobie cesarke... mimo, ze nie miałam jak urodzić naturalnie, nawet gdybym była zupełnie zdrowa to młoda leżała poprzecznie... czesc ludzi myśli, że zrobiłam to ze względów "kosmetycznych"... a ja uwazam, ze to sa decyzje osobiste... kiedyś oglądałam jakiś program, gdzie babka w ciąży bliźniaczej uparła się wręcz na poród naturalny, mimo, że niósł ze sobą ogromne ryzyko bo dzieci były źle ułożone... bo naturalnie znaczy lepiej... a wcale niekoniecznie...
Myślę, że większość takich pytań bierze się z ciekawości lub niezrozumienia tematu i wcale nie ma w nich złych intencji.

Wcale niekoniecznie, bo są przeciwwskazania, a wtedy poród naturalny może tylko zaszkodzić. W normalnych warunkach, przy zdrowym dziecku i zdrowej matce, przy normalnym ułożeniu malucha i wszystkich innych poprawnych parametrach, naturalnie jest lepiej, bo... naturalnie. Natura sama decyduje o wielu sprawach i zwykle wie co robi.

Ja nie jestem przeciwna CC, ale jestem przeciwna powszechnemu reklamowaniu tej metody i krytykowaniu kobiet rodzących sn.
Nawet na tym forum spotkałam mnóstwo wpisów typu: bo nie chcę mieć pociętej i luźnej pochwy, bo nie chcę przy porodzie zrobić siusiu w łóżko, bo nie chcę by inni widzieli mnie w tak intymnej sytuacji itd.
Rozumiem różne kobiece obawy, ale drażni mnie, że czyjaś psychoza na punkcie tego, że ktoś będzie zaglądał w krocze w takim momencie, ma mieć wpływ na decyzje innych kobiet, bo nagle ktoś im wmawia, że to obrzydliwe, straszne i w ogóle poniżające. Potem rodzą się wątpliwości i jedni przejmują od drugich ich fobie.

Tak jak z operacjami plastycznymi. Ktoś tam zrobił i było ok, a potem jedna drugiej przekazała, tv, reklamy, moda na zabiegi u 16tolatek, wszędzie ten bum i teraz na jakimś portalu pokazują normalną nagą kobietę (K. Winslet w filmie "Lektor") a lud krzyczy: a fuj, jakie obrzydliwe ma cycki! Teraz "normalna" kobieta po 30tce ma 65G z sutkami pod nosem, więc normalna babka po dwóch porodach z opadającym biustem jest obrzydliwa i aseksualna. Aż się boję pomyśleć, co będzie w pokoleniu naszych dzieci...

Zgadzam się z Tobą, niech każdy decyduje sam i nie wkręca innym, że jego wybór jest jedyną słuszną drogą i nie reklamuje swoich strachów jako normę.
Gdybym ja miała wybrać CC, zrobiłabym to ze strachu i przyznaję się do tego już dziś, nawet przez myśl by mi nie przeszło dorabiać sobie do tego ideologię, jak robią to niektóre babki.

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
a dziś....chyba już mogę przesłać prawdziwe fluidki...od mojego Okruszka , który już okruszkiem nie jest ...ma 2,6 cm, wszystko jest dobrze, machał do nas nóżkami i rączkami...mieliśmy łzy w oczach...
No jak ślicznie. Cieszę się razem z Tobą, kochanie.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora