Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co wiem o pielęgnacji?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-01-09, 13:48   #3
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Co wiem o pielęgnacji?

..jedna z wizażanek napisała mi kiedyś PW, że po latach wydeptywania ścieżek u dermatologów, czyli podobnie jak Ty Kate, wreszcie okazało się, że główną przyczyną jej kłopotów z cerą było mieszanie kosmetyków, ich nadmiar i peelingi z drobinkami.
Swięta prawda, według mnie, szczególnie jeśli chodzi o nadmiar kosmetyków - często jak otwierałam moją przepadzistą szafkę z kosmetykami to aż nie wiedziałam, co mam pierwsze na siebie ładować; stosowałam kosmetyki niemal "przypadkowo", co tam pierwsze podleci

Teraz sukcesywnie eliminuję niepotrzebne mazidła i staram się dobierać produkty do pielęgnacji według schematu wspomnianej już Basi: czyli w kolejności, od tych najbardziej niezbędnych do mniej ważnych:
Produkty ze skutecznymi i stabilnymi filtrami
Retinoidy
Produkty z antyoksydantami, witaminami, izoflawonami sojowymi, estrogenami
Peelingi na bazie kwasow
Reszta czyli produkty nawilzajace, zele myjace, peelingi, maseczki itp

Co prawda jeszcze retinoidów nie używałam (mam 23 lata), ale po wypaćkaniu wszystkich zapasów planuję zakup Diroseal, tym bardziej, że mam skłonność do naczynek.
pozdrawiam i życzę nowym wizażankom wytrwałości w czytaniu tak przeogromnej bazy (skarbnicy? ) informacji. Zaprocentuje na pewno
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując