Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dania
Wątek: Dania
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-03-10, 20:19   #198
Sensuel
Wtajemniczenie
 
Avatar Sensuel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Danmark
Wiadomości: 2 760
Dot.: Dania którą kocham

Ja mieszkam już prawie od roku w Danii z moją rodzinką.Musze przyznać,że warunki milion razy lepsze niż w PL.Nie mamy zamiaru wracać do kraju.Tutaj jest cisza,spokój i ludzie są bardziej uśmiechnięci.Krajobrazy piękne i miasta również.
Ale z miesiąca na miesiąc odkąd przyjechałam tutaj to moja wizja duńskiej estetyki ulegała zmianie.Nie widziałam tego co z czasem zaczęłam dostrzegać.Tak jak w Polsce śmieci walają się po trawnikach i ulicy,a po sylwestrze to z 2 tygodnie leżały kartony po petardach.Psy załatwiają się na trawnikach i chodnikach i też nikt tego nie sprząta.ale to tylko takie drobiazgi,cała reszta jest OK.

Zaskoczyła mnie ich moda i jedzenie.
Co do mody,to każdy nosi to na co ma ochotę i nie patrzy na porę roku.Ja w lecie widziałam chłopaka w kurtce puchowej zimowej a skwar był na maxa.A w zimie kolesia w klapkcha i krótkich spodenkach i laskę w sandałach na szpilce w mini i bez rajstop
Natomiast jedzenie mają nawet dobre wbrew opiniom.Ale mega kaloryczne!!!
Są oczywiście produkty light i ekologiczne i tego się trzymam,bo inaczej to znowu bym utyłam.Jak przyjechałam to w 2-3 tygodnie 4-5 kg przytyłam jak się dorwałam do ich dobroci.Teraz już wiem jakie produkty kupować aby nie zamienić się w pączka.
Czasami tęskno mi za polskimi produktami,ale sprowadzamy sobie z PL co nie co.

Ogólnie to jestem bardzo zadowolona z życia tutaj i z własnej woli nie wróciłabym do Polski.

__________________
......Myśli stają się rzeczami....
Sensuel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując