Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Differin raz jeszcze
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-08-10, 09:35   #1
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338

Differin raz jeszcze


Właśnie byłam u pani dermatolog. zapisała mi Clindacne na dzień (kontynuacja kuracji) i nowość - Differin na noc.

Mam 24 lata. Skóra na plecach i dekolcie raczej tłusta z dużą ilością małych(głównie) krostek. Skóra na twarzy mieszana z tendencją do odwodnienia, z dużą ilością zaskórników.
Cera b. jasna, zawsze unikam opalania.

Pierwsze pytanie:
Przeczytałam posty o Differinie i ulotkę informacyjną, i mam mętlik w głowie. Pani dermatolog powiedziała, że 'jest to jedyny z leków złuszczających, który można stosować w lecie', w sensie, że nie ma ryzyka przebarwień.
Ulotka mówi, że stosując Differin lepiej unikać słońca. Jak to w końcu jest?
Obecnie na twarz stosuję krem Avene 20, na ciało Anthelios 30. Mało wychodzę na słońce, więc myślę, że to wystarczy.
Jednak w końcu miesiąca wyjeżdżam na dwa tygodnie na południe Włoch. Mam zamiar stosować Avene 60 i Anthelios 30. Nie będę smażyć się na słońcu, ale przecież nie mogę cały czas siedzieć pod dachem...
Czy kremy z filtrami wystarczą, czy powinnam zrezygnować z Differinu?

Drugie pytanie:
Ulotka mówi, że Differinu nie można używać z kosmetykami przeciw trądzikowi.

Obecnie do mycia pleców i dekoltu używam żelu Dermedic Acne Expert.
Podaję skład:
aqua, decyl glucoside, cocamidopropyl, hydroxysultaine, propylene glycol, zinc PCA, chlorhexidine digluconete, parfum, EDTA, iodopropynyl butylcarbamete, C.I.42051, citric acid

Twarz myję płynem BioDerma Sebium H2O, który zaleciła mi pani dermatolog.
Podaję skład:
aqua, polysorbate 40, polysorbate 60, caprylic/capric glycerides, sodium citrate, citric acid, zinc gluconate, copper sulfate, disodium EDTA, cetrimonium bromide, phenoxyetanol, parfum

Nie zauważyłam u tych kosmetyków działania wysuszającego. Obydwa zresztą reklamowane są jako idealne do przesuszonej cery trądzikowej...
Jednak po przeczytaniu postów zaczęłam się martwić. Czy w połączeniu z Differinem nie wysuszą one skóry? Czy powinnam je zmienić? Chodzi mi zwłaszcza o twarz. Zaznaczam, że nie mogę zmywać twarzy wodą (po warszawskiej schodzi mi skóra, a na zmywanie mineralną jestem za leniwa). Przed BioDerma używałam preparatu tonik+mleczko YR, może powinnam do niego wrócić?

Czy na noc stosować jakiś krem silnie nawilżający? Jaki?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie,
zagubiona benny
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując