Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - dialog
Wątek: dialog
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-01-15, 17:05   #57
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: dialog?

Cytat:
Napisane przez AgaZ
Moim zdaniem regulamin jest w miarę dobry. Natomiast widzę, że największy problem jest z banami, uwagami, wpisami.
Jak pisałam już wcześniej proponuję zrezygnować z wpisów do pamiętnika lub jedynie lakonicznie bez opisu przewinienia.
Uważam, że WSZYSCY, bez wyjątku powinni przestrzegać regulaminu. Zło jako admin złamał ostanio co najmniej dwa z tych punktów. Ale już nie raz zdarzało się również innym moderatorom nadinterpretacja czy łamanie regulaminu. Ustaliliśmy, że takie sytuacje będziemy rozwiązywać na BO. I że będziemy stanowić jeden front w pewnych decyzjach. To zostało teraz złamane. I również tutaj trzeba coś ostatecznie ustalić.

Tyle na razie ode mnie. Proszę o sugestie, propozycje zmian.
Będzie krótko, bo mi TŻ mówi, że wyglądam jak zombie (nic dziwnego, bo od 3 dni siedzę przy kompie).

Zgadzam się w zupełności co do wpisów w pamiętniku - samo "upomnienie" będzie oznaczało, że ktoś złamał jakiś punkt regulaminu i będzie wiadomo, co z delikwentem zrobić, gdyby rzecz się powtórzyła. Całkowity brak pamiętników spowodowałby zamieszanie, nie wiadomo by było co się komu należy.

Przestrzeganie regulaminu dla wszystkich - bezwzględnie TAK. Wtedy nie będzie gadania, że moderatorom czy administratorowi wszystko wolno, a użytkownikom nic - mogłoby dojść do takiej sytuacji, że mod sprowokuje, użytkownik odpowie pięknym za nadobne, po czym użytkownik poczuje się skrzywdzony, że tylko on dostał upomnienie, a moderator nie.

W kwestii BO - zgadzam się, że powinno zostać i służyć rozwiewaniu wątpliwości w kwestiach niejednoznacznych, a takie się zdarzają. Myślę, że mimo wszystko dobrze by było, gdyby przy zbanowanych pojawiał sie lakoniczny komentarz odnośnie powodu, ale to jest temat pod dyskusję.

Odnośnie tłumaczenia się z podejmowanych decyzji - to stanowiło właśnie punkt zapalny całej sprawy i wydaje mi się, że o ile będzie przestrzegany system upomnień, pytania powinny zniknąć. O działaniach takich jak w przypadku Złośnicy - oczywiście, nie powinny mieć miejsca. Przypuszczalnie jej pytania podziałały na Złośliwca tak, jak na niektóre z nas działają pytania o kwasy - te same, zadawane po 50 razy w ciągu tygodnia. Jeżeli ktoś ma wątpliwości odnośnie użytkownika i jego zachowania - pytamy na BO. To jak sądzę pomoże uniknąć pochopnie podejmowanych decyzji.

To na razie tyle. Odniosłam się chyba, do wszystkich punktów wypowiedzi AgiZ. Ja również proszę o kilka dni wolnego - po pierwsze muszę ochłonąć, po drugie będę miała w przyszłym tygodniu dużo pracy i nawet gdybym chciała - mogę mieć problem z wchodzeniem na wizaż.

Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując