Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - dialog
Wątek: dialog
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-01-15, 19:09   #89
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez joasiak1
I ja chciałabym zadać pytanie dotyczące regulaminu, mam nadzieję, że to dobre miejsce i okazja i że nikt nie odbierze tego jako atak ani tym bardziej lincz
Otóż chciałabym się dowiedzieć, skoro WSZYSCY na Wizażu mają jednakowo podlegać regulaminowi i stosować się do jego wytycznych, jak odnosić się do sytuacji, kiedy to Moderatorowi puszczą nerwy i na zaczepkę odpowie mało grzeczną uwagą - nie ukrywam, że mam w pamięci słowa Pitipel do jednej z nowych Wizażanek w wątku na Kosmetycznym, kiedy to owa Wizażanka dała bardzo nieładny popis w jednym z pierwszych swoich postów.
I tu się rodzą moje wątpliwości: bo z jednej strony jako użytkowniczka Wizażu Piti nie powinna się tak odnosić do nikogo nawet w odpowiedzi na zaczepkę, a z drugiej jest Moderatorką, mogła mieć gorszy dzień, a poza tym jest na Wizażu dłużej i wykonuje ważniejszą funkcję niż ta nowo przybyła i niepotrafiąca zachować się dziewczyna.
I co wtedy? Może też nie twórzmy regulaminu, do którego czymś nieludzkim byłoby się dostosować - w mysl tego nowego regulaminu Piti też powinna była dostać upomnienie i wpis do pamiętnika, a czy faktycznie na niego zasłuzyła i o to chodzi? Może obiektywnie tak, ale nie jesteśmy robotami i jasne jest, ze Moderator jednak może więcej.

Mam nadzieję, że ktoś zrozumiał, o co mi chodziło (jakby nie, to: nie dajmy się też zwariować z tym regulaminem, bo on jest ważny, ale jesteśmy też tylko ludźmi i nie zawsze da się postępować tak sprawiedliwie, jak byśmy chcieli, co nie znaczy, że popieram władze totalitarną!)
Piti nie obraź się o przypomnienie tej sprawy, ale to miał być tylko przykład sytuacji.
Joasiak takich sytuacji było sporo na wizażu. I dlatego, jak pisałam wcześniej, proponuję dodać ten punkt do regulaminu:

"Każdy użytkownik ma prawo wnieść skargę na admina czy moderatora, jeśli ten jego zdaniem złamał regulamin lub w sposób bezpośredni lub zawoalowany kpi lub szykanuje;
Proponuje maile lub PW kierować bezpośrednio do mnie. Moje przewinienia mogą być kierowane do któregokolwiek moderatora.
Obiecuję rozpatrzyć każdą sprawę na forum publicznym lub na BO w zależności od problemu."

Natomiast musimy jednak przyjąć, że moderator to jakiś autorytet. Z racji swej funkcji zawsze będzie mógł więcej. Pilnuje porządku, daje upomnienia, zgłasza do banowania itp... Natomiast powinien zawsze przestrzegac regulaminu. Moim zdaniem wpisy to nie jest dobre rozwiązanie.
Raczej tu powinna być prośba i apel do moderatorów o maksymalną bezstronność i dystans do sytuacji.
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując