Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - dialog
Wątek: dialog
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-01-16, 23:02   #187
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: dialog

Cytat:
Napisane przez PaniKota
postaram się zwięźle:
ktoś tu trafnie zauważył, że portal to ludzie - etyka jest ta sama co w świecie realnym. I te same ułomności ludzkie - Zło bywa porywczy, ktoś inny miewa mentorski ton, ktoś inny desperuje etc. A mimo to te przeróżne osoby znakomicie się tu czują, każda znajduje tu nie tylko mnóstwo porad, ale i swój kącik i swoje grono bratnich dusz. Mamy poczucie bezpieczeństwa, którego Zło starannie strzeże. I możemy się poczuć jak księżniczki (bez skojarzeń z wyzyskiem ani rządzeniem proszę) - codziennie piękniejsze i mądrzejsze.
Zasugerowanie ZŁośnicy urlopu zburzyło to poczucie bezpieczeństwa. W kilka bratnich dusz poczułyśmy się jakby - pociągnę tę mało udaną metaforę - nasz solidny pałac okazał się zabawką z papier mache. DYskutowałyśmy co zrobić i uznałyśmy, że aby nie oszaleć i jednocześnie jak najspokojniej powiadomić o tym Złosia i Agę, najlepszy będzie PW. Nie twierdzę, że było najlepsze rozwiązanie z pragmatycznego punktu widzenia, lecz najbardziej odpowiadało naszemu wzburzeniu i jednocześnie niechęci do wywoływania takiego wzburzenia na forum.

Wierzę, że uda się odbudować poczucie bezpieczeństwa. Zwłaszcza, jeśli nie będzie tu padało słowo "lincz", bo należy do czarno-białego postrzegania świata, które jest efektowne, lecz mało użyteczne.

Trudno mi o receptę na regulamin, zresztą istniejący jest generalnie realistyczny i zasadny, ale mam teraz dwie uwagi:
1 - upomnienie musi być opisane. Kto i za co. Mnie się pamiętnik bardzo podobał - nie ma dyskusji i marudzenia, zaglądam i od razu wiem. Natomiast nie rozumiałam i nie rozumiem zamykania wątków, ani ich kasowania. Po co? Jeśli pani X dostanie bana czy upomnienie, to dlaczego nie mamy tego móc omówić w watku, w którym dana sytuacja zaistniała? Choć wiem, że jazgot i przekupstwo czasem ciężko powstrzymać, ale czasem widać jest potrzebny. Mam wrażenie, że zamykanie watków często jest takim sztucznym wymuszaczem spokoju.
2. może pomogłby na to zapis, że w dyskusji dozwolone są argumenty ad rem, a ad personam skutkują upomnieniem? Niektórzy przychodzą tu sobie poćwierkać dla relaksu, niektórzy lubią podyskutować na poważniejsze tematy. I w jednym i w drugim podejściu nie ma nic złego, a co więcej, można je łączyć. Kontrowersyjne tematy przyciągają czasem osoby o czarno-białym światopoglądzie, brak retoryki w szkołach daje się we znaki, a reszta zamiast taką osobę zignorować (co nawiasem mówiąc można wpisać - pamiętasz DONa, Mago? - strasznie ciężko się doń stosować), próbuje odwołać się do jej zdolności myślenia, co zwykle skutkuje tragedią, bo owa postać robi wycieczki personalne. Znam wiele osób, które mają różne poglądy i potrafią się nimi kulturalnie wymieniać, bowiem stosują się do tej wspaniałej łacińskiej maksymy, na której punkcie mam już chyba obsesję

urlop to dobra sprawa i również wrócę do wcześniejszych ustaleń, z nadzieją, że Aga i Zło zignorują pojawiające się tu posty czarnobiałe oraz personalne.
Ufff. Jak dobrze, że ktoś to napisał za mnie i nie muszę już smarować swojego posta przez dwie godziny .
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując