Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - maść ochronna z wit. A - cudo
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-01-18, 23:34   #9
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: maść ochronna z wit. A - cudo

Cytat:
Napisane przez Mirabilka
ale to witamina A jest- (retinol)więc tez potrzebna jest ochrona jak przy kwasach?
maść kosztuje 2 zl i naprawde polecam bo dzięki niej nie musze juz uzywac pudrów, fluidów itp itd
Podaj dokładny skład tego cudu, bo firma Hasco-Lek nie przyznaje sie do neigo na swojej stronie internetowej

Z tego co zdołałam odcyfrować na malutkim i nieostrym zdjęciu w jakiejś aptece internetowej, w tej maści jest palmitynian retinolu (retinyl palmitate) - estrowa, najłagodniejsza i najmniej skuteczna pochodna witaminy A. Nie daje co prawda takich efektów jak retinol, retinaldehyd, czy kwas retinowy, ale za to nadaje się nawet dla cery wrażliwej. Dlatego myślę, że raczej nie powinien Ci zaszkodzić.

Jeśli chodzi o ochronę słoneczną, to jest niezbędna zawsze, bez względu na to czy stosujesz jakieś retinoidy czy nie, wizyta w solarium może się zakończyć podrażnieniem i przebarwieniami. Istotny jest natomiast fakt, że preparatym z pochodnymi witaminy A najlepiej jest stosować na noc. "W ciągu dnia pod wpływem UV retinol ulega rozkładowi, więc marny z niego pożytek. W ciągu dnia należy chronić skórę kremami zawierającymi filtry przeciwsłoneczne chroniące przed UVB/UVA o faktorze minimum SPF 15 a korzystniej SPF 30 wzwyż. (...) Wyjatkiem są sytuacje w ciągu lata, gdy zamierzamy się intensywnie opalać lub też osoby, które wiosną i latem lubią często korzystać z solarium, w takim wypadku w okresie lata i wiosny należy zrezygnować ze stosowania wszelkich (...) kremów i maści z retinolem".*

* Biochemia Urody
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując