Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-04-14, 19:23   #3459
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Lorri, co dokladnie robi ten stearynian poza zwiekszaniem przyczepnosci?
Stearynian magnezu poprawia trwałość makijażu (właśnie dzięki zwiększeniu przyczepności) i poziom krycia oraz właściwości matujące kosmetyków; nadaje "poślizg", zapobiega tworzeniu się grudek w proszkach. Zwykle dodaje się go w stężeniu 5-10%, chociaż w przepisach Conservatorie widziałam nawet 30% (powyżej kosmetyk będzie lepki). To jest bialusieńki, bardzo lekki, "lotny" proszek. Nie jest zupełnie transparentny, w związku z czym bywa traktowany jako biały barwnik (można nim delikatnie rozjaśnić podkład czy puder).

Jakby ktoś potrzebował, to chętnie się podzielę. Mam prawie 20 g, a w ciągu dwóch lat nie zużyję nawet 5 g, dodając do kosmetyków dla dwóch osób.

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
W jakim stezeniu dodajesz do podkladu jedwabiu z mazidel? mozna sypac "na oko" czy powinny raczej byc to dokladne proporcje?
Jedwabiu dodaję przepisowe 2%. Na "oko" jest to taka mała szczypta, jeśli dodaje się do 1 g podkładu.

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
I co, jesli np. jako primer bede stosowac puder bambusowy z jedwabiem z BU?
Ale o co Ci konkretnie chodzi?
Nie próbowałam tego pudru i raczej nie będę próbować. Na biochemii ktoś pisał (wprawdzie o wersji bez jedwabiu), że jest "tępa" w porównaniu z Dry-Flo, rozumiem, że chodzi o kłopoty z rozprowadzaniem się pudru. Dla mnie to jest ważne, bo nie mam gładkiej skóry.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-04-14 o 19:36
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora