Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-04-25, 10:54   #1124
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pytania dotyczace filtrów

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Nie bijcie mnie za to ze może jest już podobny watek, prosze

Jako niedoświadczona w biochemi mam kilka pytan

1. Czy krem Dermosan, ktorego nazwa i opis by to sugerowały ma jakies filtry przeciwsłoneczne?

2. Jak przegladam KWC to zastanowiło mnie dlaczego w dziale z kremamiu z wysoką ochrona UV czesto napotykałam sie na kosmetyk opisany: "stara wersja 1. z 2006r., wersja z 2006 i 2007r" i nie sa te wersje w zapomnianych kosmetykach. Czy ten sam kosmetyk w zależności od roku różni się? Czy moza w aptece kupić wersje danego kremu z 2006 roku? Jak kupie w tym roku krem to za rok moge nie dostac identycznego bo zmieni sie rok i zmieni sie wersja?

3.Czym róznią sie w firmie Avene filtry w pomaranczowym a białym opakowaniu, wiem ze rożnica jest. Ktore są lepsze dla kogo?

4.Przegladając składy niektórych filtrów (np. we wszystkich Iwostinu) napotkałam sie składnik:

aluminum starch octenylsuccinate

Podobno wg raportu amerykanskiej FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) ten składnik, wywołuje podrażnienia i klasyfikuje sie go jako potencjlanie kancerogenny
Czyli będe chroniła sie przed zmarszczkami wysokim filtrem, a po 15 latach dostane raka i w sumie sama nie wiem co mi na lepsze wyjdzie??


Dermosan to nie jest preparat z filtrem,nawet opis na to nie wskazuje

KWC jest podzielone bo z reguly producenci modyfikuja sklady i stad ten podzial

Avene w bialych opakowaniach to typowe filtry mineralne a pomaranczowe organiczno mineralne
Mozesz sobie poczytac-czytelnie opisane
http://www.biochemiaurody.fora.pl/oc...-2006,133.html

aluminum starch octenylsuccinate a na jakich pozycjach jest w skladzie?bo to tez jest wazne.

Watki lacze poniewaz wystarczy skorzystac z wyszukiwarki

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora