Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Perfumy "gorzkie".
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-01-27, 08:58   #21
Szumak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 492
GG do Szumak
Dot.: Perfumy "gorzkie".

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Z zaskoczeniem czytam niektóre typy, dla mnie większość wymienionych zapachów absolutnie nie jest gorzka - ani Eternity, nie wspominając już o Rush czy Silver Rain! Ale co nos to obyczaj
Gorzkie są dla mnie niektore zapachy letnie, cierpkie i trwiaste - Herba Fresca, Eau de Rochas, Gentiana Guerlaina. Gorzkie są niektóre zapachy szyprowe, np. wspomniany już tu mój ukochany Eau du Soir czy Chanel nr 19.
Z zapachów kalibru cięższego naprawdę trudno znaleźć jest coś naprawdę gorzkiego, przeważnie są zawsze jakieś słodsze nuty, albo przyprawy, które ocieplają kompozycję i łagodzą pewną ostrość. Z takich zapachów najbardziej gorzki jest dla mnie Nu YSL. Trochę gorzkawy i suchy jest Le Baiser du Dragon i Miyako Annayake.
Podpisuje sie jedna lapka, bo druga musze z tego zestawu wyciagnac Herba Fresca - co prawda zaczynaja sie ziolowo-trawiascie, ale potem pojawia sie jednak delikatna acz wyrazna slodka nutka, znaczy tak moj nos postrzega HF Zupelnie odwrotnie jest z Pampeluna, ktora zaczyna sie musujaco i slodko, po czym ujawnia bardziej wytrawne, zaprawione gorycza oblicze.
Zdecydowanie gorzkawy jest dla mnie Fahrenheit.
Dosc mocno gorzkawy odcien ma tez ktorys zapach z serii Today, Tomorrow, Always Avonu
Jako leciutko gorzkawy, choc moze bardziej slonawy (czuje zielone oliwki) jawi mi sie Un Jardin En Mediterranee, rowniez w Feraud wyczuwam leciutko gorzka nute.
No i zostaja jeszcze zapachy zaprawione odrobina goryczki. Takie sa dla mnie Le monde est beau, Tumulte, Diva, Lilia YR, w ogole zapachy z lilia, ewentualnie gardenia w skladzie, np. Eternity Summer, Premier Jour. I jeszcze ktorys zapach Scherrera albo J.L.Scherrer albo Scherrer 2 - musze sprawdzic w domu
Wyrazna goryczkowa nutke czuje w Un Jardin Sur Le Nil.
Aha, i w Life by Esprit jest odrobina goryczki.
I jeszcze Iceberg by Iceberg - w koncowej fazie nabieraja lekko gorzkiego wydzwieku.
Leciutka goryczka, wlasciwie cien goryczki w typie trawiastym znalazlam w Eau Torride.
We wspomnianym juz Kingdom tez czuje jakby goryczkowa nutke, ale bardzo specyficzna, w ni to mydlanym ni to laboratoryjnym typie - musze sie lepiej probce w domu przywachac
Szumak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując