Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - niepełnosprawne dziecko
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 15:14   #20
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: niepełnosprawne dziecko

chore dziecko to pojęcie nie do końca sprecyzowane, dziecko może mieć np. skazę białkową (która czasem też trwa całe życia) i to też będzie wymagało od rodzica ostrożności, uwagi i w jakimś sensie poświęcenia...w innym wypadku dziecko może mieć np. zespół downa, autyzm co już jest zupełnym poświęceniem w kierunku dziecka. A w wypadku kiedy kobieta dowiaduje się, że płód może być chory na tego typu choroby na pewno zastanawia się czy lepiej dla takiego dziecka byłoby urodzić się czy też nie... Dla mnie jest to osobiście straszne jeśli rodzic czeka 9miesięcy na maleństwo a w końcu dowiaduje się, że dzidzia ma jakąś okropną chorobę. Wiem, że każde dziecko kocha się jednakowo i pomimo, że osoby upośledzone/niepełnosprawne wnoszą wiele doświadczeń w nasze życie jeśli rodzice mieli by wybór oczywistym jest, że woleli by mieć dziecko zdrowe.

A to jak jak każdy z nas zareagowałby na taką wiadomość to kwestia nie możliwa do przewidzenia, bo jak już dziewczyny pisały wcześniej; nie można ocenić swego zachowania w sytuacji w której się nigdy nie znalazłaś...
Jestem pełna podziwu dla rodziców wychowujących dzieci z tego typu chorobami bo wiem jakie to jest trudne...
__________________
Szczęśliwa...


Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując