Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jesienne Mamy 2009
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-13, 08:27   #540
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Przy pierwszej ciąży też mi było wszystko jedno . Oczywiście, że najważniejsze aby zdrowe było ale przy drugim normalne jest, że jakieś tam bardziej już określone marzenia się ma . Jak sie okaże, że ja mam jednak chłopaka to też będę przeszczęśliwa ale nie ukrywam, że jednak wolałabym dziewczynkę .
Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
Zuzaneczka, co do tego, czy to takie wazne czy bedzie chlopak czy dziewczynka, to oczywiscie ze nie. Dla mnie (tak samo jak dla Ciebie i dla kazdej inne matki) jest najwazniejsze, zeby dziecko bylo zdrowe. Moze teraz wyjde na wyrodna matke, ale powiem szczerze, ze juz mam synka i naprawde marze o coreczce, bo jest to zdecydowanie inne doswiadczenie (zaczynajac od wychowania i konczac na ubrankach ).
Wiadomo, ze mozna kupowac ubrania dla dziecka w neutralnych kolorach, ale ja wlasnie chce kupowac cos dziewczecego - nie mowie, ze to bedzie tylko roz, ale z pewnoscia beda to sukieneczki i np. koszulki z napisem "daddy's girl" (co mi sie bardzo podoba ). Poprostu chce miec ta pewnosc, ze to naprawde dziewczynka
Może źle się wyraziłam. Sama chciałabym mieć parkę i pewnie jak się uda i będę w drugiej ciąży to będę marzyć o dziewczynce (jeżeli teraz to faktycznie chłopiec ). Chodzi mi tylko o to, że co da nam świadomość płci dziecka jeszcze w ciąży, skoro te informacje nie są stuprocentowo pewne. To trochę takie gdybanie, bo jak same wiecie lekarze się mylą. Trochę głupio byłoby rozpowiadać o dziewczynce, bardzo się na nią nastawić, a w momencie urodzenia rozczarować się, że to jednak chłopiec (i mieć przygotowane tylko różowe ciuszki).
Płci dziecka w trakcie ciąży nie zmienimy.
Po prostu wydaje mi się, że ta chęć upewniania się co do płci mija się z celem. Wiadomo, że jak na usg widać bardzo dokładnie, że to dzieciątko określonej płci i lekarz nie ma żadnych wątpliwości to od razu chce się gnać do sklepu po określonego rodzaju ciuszki. Ale z drugiej strony jeżeli tej pewności nie ma po co powtarzać kilkakrotnie badania pod tym kątem? Za kilka miesięcy będziemy mieć przecież 100% pewności co to się urodziło
I można spokojnie uderzać na sklepy
Chociaż doskonale wiem, że chciałoby się wiedzieć jak najszybciej i na pewno.



Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
Aha, i co do tego, ze nie musze robic zapasow na 1 rok zycia, to akurat tu masz racje, ale zarazem sie mylisz W Stanach jest cos takiego jak "baby shower" - nie wiem czy slyszalas - i np. jak bylam w ciazy z moim synkiem, to dostalam mnostwo ubranek na caly pierwszy rok zycia i nawet niektore mam na 2 latka (w ktorych wlasnie teraz zaczyna smigac). Mysle, ze w tej ciazy bedzie podobnie i dostane ubranka nie tylko na pierwsze miesiace, ale rowniez dla starszego dziecka.
wiem co to "baby shower" niektóre firmy usilnie próbują to wprowadzić na nasz rynek sprzedając specjalne gadżeciki na tą okazję Niezbyt podoba mi się ta idea, może dlatego, że jestem w pewnym stopniu przesądna. Może to śmieszne, ale bardziej podobała by mi się impreza już po narodzeniu dziecka.

Sama wstrzymuję się resztką sił żeby nie uderzyć na sklepy Jak na razie dla dzieciątka mam tylko śliniaczek (to był gratis przy zakupie w sklepie internetowym z ciuchami dla mam) i dwa bodziaki, które kupiłam dla synków koleżanki, ale zanim do niej dotarłam zrobiły się za małe i musiałam kupić coś większego

Ale jak widzę te słodkie porteczki i sukienusie to ahh!!! Korci żeby wszystko zgarnąć
Jeżeli na najbliższym USG lekarz nie będzie miał wątpliwości, że to chłopiec pewnie zainwestuję w klika niebieskich ciuszków, ale na wszelki wypadek pójdę jednak w neutralne kolorki. A jak już maleństwo będzie na świecie będę szaleć na całego
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując