Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - brak kondycji.. :/
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-23, 18:25   #13
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: brak kondycji.. :/

Cytat:
Napisane przez IzaS Pokaż wiadomość
no przepraszam bardzo, ale ja napisałam, że z przerwami!!!!! wiadomo, że nie biegłam pół godziny bez zatrzymania, robiłam sobie przerwy bo po przebiegnięciu 80m miałam kolkę :/

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

no właśnie staram się ćwiczyć codziennie.... z bieganiem dzisiaj jest problem, bo pada ale ogólnie jeżdżę na rowerze stacjonarnym w domu, no i brzuszki, przysiady, jakieś skakanie itp. (bo oprócz tego cholernego testu chciałabym schudnąć i wyrobić sobie ładnie ciałko na wakacje). nie zaliczę. a ze zwolnieniem...chciałabym, ale nie wiem, na jakiej zasadzie w sumie mogłabym coś nazmyślać, w klasie parę osób już ma zwolnienia...
Iza, na kolkę trzeba
1) biegać odpowiednio długo po posiłku, posiłek niewielki, to sprawa indywidualna, ale np. w godzinę czy półtorej po nie powinnaś mieć z tym problemu;
2) jeśli kolka się zdarzy - zatrzymać się na chwilę, zrobić niezbyt głęboki skłon do przodu i chwilę w nim postać; potem wrócić do pozycji biegowej i biegnąc, wciągać silnie brzuch.
Biec przez pół godziny bez przerwy jest ciężko, jak się tego nie robi regularnie, ale między etapami biegu nie zatrzymuj się, tylko przechodź do marszu - odpoczniesz tak samo, a nie będziesz traciła rozgrzania. Poza tym jazda na rowerze stacjonarnym miałaby sens pod warunkiem, że robiłąś ją z tętnem na takim poziomie, jak biegasz, czyli co najmniej 70% HRmax. Lepiej ze 2-3 razy w tygodniu próbuj biegać - trucht przeplatany szybkim marszem, po miesiącu nie będziesz miała najmniejszych problemów z bieganiem przez pół godziny bez przerwy
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując