Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Technik farmacji -warto?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-27, 14:38   #27
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
podczas 2letniego stazu zwykle dostaje się najniższą krajową, czasem więcej, gdy nabierzesz doświadczenia (powiedzmy do 1300).
na stażu albo zastepujesz sprzątaczkę, albo -po krótkim szkoleniu- obsługujesz sama pacjentów- zależy od apteki i wlasnych umiejętności.
po ukończeniu stażu wiele osób zmienia pracodawcę. zwykle zarobki rosną w momencie skończenia stażu, tak do dwóch tysięcy (czasem z hakiem) lub mniej (ok.1800). jest co raz więcej magistrów i techników, przez co pensje są niższe niz kilka lat temu.
szkoła powinna być w trybie dziennym, jeśli chcesz sie czegoś nauczyć.
wada- brak możliwości rozwoju/awansu w aptece. dokształcać się można, ale nie wpływa to znacząco na zarobki. druga wada- praca w systemie zmianowym, świątek-piątek (długie weekendy, wigilie itd), przybywa aptek czynnych do 22 w nocy, otwartych od 7 rano, w niedziele.
Na szczęście u mnie w mieście są tylko dwie takie apteki
Cytat:
Napisane przez iwonkaa90 Pokaż wiadomość
Witam
Też sie właśnie zastanawiam nad tym studium. Już do techników mam pytanie jak wygladają tam nauka? Chodzi mi o dzienne studnium. Czy dużo w tygodniu jest zajęć? Czy nauka jest od poniedziałku do piątku? I czy w rannych porach?
Myślałam również by dodatkowo iść zaocznie na studnia np. biotechnologii, co o tym myślicie?
Zobacz plan zajęć szkoły do której chcesz iść.
Tam gdzie ja się wybieram jest jak dobrze pamiętam 30 godz. tygodniowo, czyli ok.6h dziennie (pon-pt)

Ja pojutrze wybieram się po podanie, jakieś skierowanie na badania i coś tam jeszcze to wypytam w sekretariacie o jakieś szczegóły Ciekawa jestem ile jest miejsc i chętnych

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
JA uwazam ze warto jesli ktos sobie poradzi z łacina,chemia i biologia(ja bym sobie nie poradzila) u mnie w miescie otwieraja wciaz nowe apteki(wkrotce bedzie wiecej aptek od spozywczych^^) i szukaja technikow i magistrow farmacji,glownie nawet technikow.
W aptekach w ktorych bywam sa panie techniczki normalnie obsluguja klientow.
Bo technik farmacji ma chyba prawie takie same obowiązki/prawa jak magister, chociaż ostatnio chyba coś się zmieniło i technicy nie mogą czegoś tam robić?
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora