Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-30, 08:50   #8
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Hm... właśnie nie od tak To przemyślana decyzja. Japońskiego uczę się 2 lata w tej chwili, zdałam 4 poziom jlpt, w tym roku zdaję trzeci. Te 2 lata to nie taka kiepska uczelnia bo to Uniwersytet Warszawski. Gdybym w wakacje się sprężyła i poprosiła senseia żeby mnie przyuczył szybciej, może udałoby mi się spróbować na 2 poziom ( wiem, że jest między nimi ogromna przepaść, ale naprawdę nauka przychodzi mi łatwo bo z przyjemnością ). Na UW jest wymóg - zdanie egzaminu z japonskiego - pisemnego i ustnego na poziomie 2. Prawdę mówiąc uczę w tej chwili na kursie językowym, grupy początkujące i uwielbiam to. Im więcej mam do czynienia z tym językiem tym bardziej czuję, że chcę więcej i więcej. Docelowo chciałabym pracować jako tłumacz konferencyjny lub w ambasadzie...
Oglądałam też kulturoznawstwo dalekowschodnie na UJ, może spróbowałabym tam. Sporo japońskich zagadnień też mają + trochę języka. Niestety do Poznania mam stanowczo za daleko, choć wiem że to ponoć najlepsza uczelnia.
o To od razu lepiej wygląda)
JA też zdaję JLPT 3 w tym roku, no chyba, że przez wakacje douczę się kanji i pójdę na 2. Robię to jako kaprys,bo studiuję m.in. ten język, wiec 'papier' i wiedzę mieć będę tak czy siak.
Jeśli chcesz się nauczyć języka, to idź na filologię, nie inny kierunek, gdyż tam położą nacisk na kulturę, etc., nie na sam język.
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując