Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-30, 08:56   #9
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
o To od razu lepiej wygląda)
JA też zdaję JLPT 3 w tym roku, no chyba, że przez wakacje douczę się kanji i pójdę na 2. Robię to jako kaprys,bo studiuję m.in. ten język, wiec 'papier' i wiedzę mieć będę tak czy siak.
Jeśli chcesz się nauczyć języka, to idź na filologię, nie inny kierunek, gdyż tam położą nacisk na kulturę, etc., nie na sam język.
Studiujesz w Krk? W sumie dla Ciebie chyba lepiej iść na 2jlpt, bo to ostatni rok. Za rok może być dużo trudniej, bo nie wiadomo jak będzie całość wyglądała.
Słyszałam, że z kulturoznawstwa można się przenieść na japonistykę, więc nie traciłabym w ten sposób tego roku. Podstawy językowe mam już więc myślę, że nie będzie problemu z przeniesieniem i nadrobieniem materiału. I tak ciągle planuję chodzić na kurs - to dużo pomaga bo ma się kontakt z rodowitym Japończykiem Resztę i tak robię w domu ( kanji i ćwiczenia gramatyczne ). Ale muszę zadzwonić i zapytać o szczegóły. Kultura Japonii też mnie bardzo interesuje więc to nie byłby stracony rok
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując