Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wspólne zakupy kosmetyków mineralnych - część II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-06-15, 22:17   #1
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Thumbs up

Wspólne zakupy kosmetyków mineralnych - część II


Zapraszam wszystkie osoby chętne do zbiorowych, zagranicznych zakupów minerałów do II części wątku.

Link do części I TUTAJ
Link do zasad organizowania wspólnych zamówień TUTAJ - przeczytaj koniecznie jeżeli nie chcesz mieć przechlapane u Moderatora!


UWAGA!
Wątek ten służy wyłącznie do składania wspólnych zamówień i ich rozliczeń! Wszelkie pytania odnośnie minerałów, kolorów podkładów, cieni, właściwości primerów, jak zamawiać, co polecacie, ile trzeba czekać na wysyłkę itp., itd. będą traktowane jako nie związane z tematem i kasowane.
Jeżeli chcesz zadać któreś z powyższych pytań zrób to w wątku poświęconym danej firmie, lub na ogólnym wątku o minerałach, lub też w wątku plotkowym. Możliwości jak widać jest kilka, więc proszę nie robić tego tutaj.


W praktyce wygląda to tak:

  • Organizatorka z oficjalnej listy Organizatorek realizując zamówienie z konkretnej firmy wybiera kolor czcionki dla swojego zamówienia
  • Organizatorki wyróżniają swój post większą czcionką, dodają link do niego w podpisie oraz aktualizują na bieżąco wszystkie niezbędne dane (zgodnie z przyjętymi zasadami)
  • reszta chętnych do tego zamówienia pisze jednym i tym samym kolorem
  • każde kolejne zamówienie to kolejny kolor czcionki (proszę nie wybierać kolorów, które są jeszcze w użyciu, czyli zamówienia nie zostały jeszcze zrealizowane)
  • można też zgłaszać tu jedynie chęć przyłączenia się do takich zakupów i czekać, aż któraś z Organizatorek zdecyduje się na organizację zamówienia. Wtedy jednak piszemy normalnie, czyli czarną czcionką!
  • Zasady dotyczące zamówień z Everyday Minerals:
    Cytat:
    Napisane przez Ala
    postawę zamowienia w Everyday Minerals stanowi kit 12 rzeczy: https://www.everydayminerals.com/ind...d=26&Itemid=40 to ten na dole strony - Super Custom Kit - Full.

    Koszt kita bez przesyłki i dodatkowych opłat wynosi 50$ za 12 rzeczy, czyli 4,17$ za sztukę. Po doliczeniu przesyłki z USA do Polski (koszt przesyłki całego kita podzielony na 12) koszt 1 rzeczy razem z przesyłką do Polski wychodzi 5,78$.

    Kiedy składam zamówienie ten właśnie koszt wpłaca się mi na konto (przeliczony na złotówki po kursie jaki PayPal mi naliczy w dniu zamówienia, podaje go po złożeniu zamówienia). Wychodzi to ok. 20zł za 1 rzecz. Jeśli ktoś sobie życzy może wpłacić też od razu 6zł za przesyłkę, wtedy jesli nie naloza nam VATu nie bedzie musial robic dodatkowego przelewu.

    Dodatkowe możliwe koszty to VAT (podatek 22% który czasem jest naliczany, ale nie zawsze, do tej pory moje przesyłki miały szczęście i mi go nie naliczano) oraz ok. 6 zł za przesyłkę zamówionych rzeczy ode mnie do zamawiającego (chyba, że dana osoba odbiera swoje kosmetyki osobiście, wtedy nie musi go płacić).


    Jeśli chodzi o zamawianie rzeczy nie należących do kita (np. próbek), to każdy zamawiający ma swoją politykę- gratisy/darmowe próbki z reguły należą się osobie organizującej
  • Kolory czcionek zarezerwowane dla stałych organizatorek zamówień:
- faa
- adusiadu
- ~~ALa~~
- Olencjaaa

Pomysł z kolorowymi czcionkami podsunęła madziczka. Ma on na celu poprawę przejrzystości wątku. Jako że sposób się przyjął i w istocie ułatwia poruszanie się pomiędzy kolejnymi zamówieniami bardzo proszę, o trzymanie się tych zasad.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-08-05 o 23:16
frantic jest offline Zgłoś do moderatora