Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak wpisać nazwisko na zaproszeniu :)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-20, 12:20   #136
szarlotka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 237
Dot.: Jak wpisać nazwisko na zaproszeniu :)

Hej, obecnie studiuję polonistykę i co do nazwisk, to u mnie profesorowie są zdania, że faktycznie nazwiska polskie się najczęściej odmieniają, ale tak właściwie, to użyta forma zależy od naszego indywidualnego wyczucia i powszechnego używania. Trzeba też brać pod uwagę, że niektóre nazwiska odmienione brzmią dziwnie lub po prostu śmiesznie. Moja rada: starajmy się nikomu nie sprawiać przykrości i jeśli nazwisko dziwnie brzmi odmienione, to nie odmieniajmy i będzie dobrze

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Cytat:
Napisane przez SSR Pokaż wiadomość
No ja wiem, że nazwiska się odmienia nawet jak brzmią śmiesznie, ale jakoś mi "Jajków" brzmiało śmiesznie właśnie. Teraz po przeczytaniu waszych wypowiedzi i głębszym przeanalizowaniu zwracam honor i też stawiam na "Jajków"

A ja mam pytanie do polonistek, mam tekst zaproszenia, w którym gości wymieniam w celowniku tzn. komuś oznajmiam i tak muszę odmienić nazwiska. Mam problem z nazwiskiem Puzio, pisać Puzio czy Puziom? Z góry dzięki za odpowiedź
Też bym napisała C. komu czemu Państwu Puziom
__________________
Vivere militare est...
szarlotka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując