Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Storczyk (Orchidea) - część II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-06-24, 22:47   #2530
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Lusia ale okazy wytrzasnelas Wszystkie piekne, ja tez bym sie nie mogla im oprzec w sklepie
Migotka normalnie bym powiedziala ze takie czerwieniejace liscie od spodu to przenawozenie ale fota nr 1,2,3 - to nalot od wody czy on ma jakies zmiany, watke moze, taki jedwabny nalocik? Wiec oprocz tego ze jest moze przenawozony to moze miec jeszcze infekcje grzybowa lub robala - przedzioreczka, nie widze dokladnie co to za bialy nalot jest. Nastepnym razem podlej go zwykla woda a po godzinie przeplucz pod kranem by wymyc sole i daj mu z miesiac bez odzywek. Dla pewnosci radze mu prysnac liscie raz a po tygodniu drugi raz, jesli bedzie trzeba to i trzeci - Topsin, Biochicol i Bayer latwo dostepne i na wiekszosc chorobsk. No i mozesz te liscie przemyc woda z ludwikiem - dla przedzioraskow. Chcialam jeszcze dodac ze ja mam typa co tak ma - znaczy sie on juz ma takie cale liscie bordowe od spodu i baaardzo cimne zielone z bordem u gory od poczatku jak rosna i ciemna bordo obwodke - ale to taki podgatunek juz jest. Powodzenia.
Ewka ty sie lepiej babci zapytaj czy go nie utopila lub nie zasuszyla Dla pewnosci zajrzyj czy on ma korzenie, u mnie pierworodny zaczal masowo gubic liscie - powod stracil korzenie. No ale ja nie jestem wszechwiedzaca - zmiana podloza i podglad korzonkow moze cos dac, w razie czego jak by ich nie mial wsadz go do wora (przezroczystej zrywki z dziureczkami) na kilka dni by utrzymac turgor lisci - w jakies widne, cieple miejsce i wietrz go codziennie.
Ok to ja sie ide urlopowac i zostawiam moim storczasa wolna chate Wszystkie obficie podlane, tylko sie o kambrie boje, ale powinna dac rade

Edytowane przez norka27
Czas edycji: 2009-06-24 o 22:54
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora