Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-06-30, 16:11   #4039
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Marcia1984 Pokaż wiadomość
Czesc)
Dziewczynki licze na Wasza pomoc
Szukam podkladu/ pudru mineralnego.
Mam cere mieszana(sucha na policzkach i troszke tlusta w pasie "t")i lekko naczynkowa.
Od podkladu oczekuje:zeby nie tworzyl efektu maski, matowil-ale nie plasko,nie zatykal porow,nie uwidacznial suchych skorek,ujednolical cere i koloryt,upiekszal,byl trwaly,zeby nie bylo go czuc,zeby nie splywal latem i nie wazyl sie,nie podraznial.Mysle ze to wszystko
Znacie taki,ktory spelni te wymagania?Cena nie gra roli.

Dobre opinie ma L'oreal True match,polecacie?
Oczywiście, że znamy - Everyday Minerals, Earthen Glow Minerals, Lumiere, Blusche, Buff'd, Joppa, Afterglow, Dream World, Meow, LaurEss...
I jeszcze kilka innych.... Z tym, że dla każdej coś innego. Ja uwielbiam Everyday Minerals Intensive (cera mieszana), ale ma on również zagorzałe przeciwniczki, u których się nie sprawdza...

Sorry, ale ...
Po pierwsze - nie ma podkładu, który na kazdej cerze zachowuje się tak samo.
Po drugie - wymagania wymaganiami, ale tak doskonały podkład dla siebie można znaleźć tylko metodą prób i błędów (oczywiście można wziąć pod uwagę opinie innych, bo jeżeli 100 osób mówi, że podkład jest do kitu, to najprawdopodobniej tak jest, choć może Ty będziesz akurat tą 1, którą zachwyci).
Po trzecie - zwolenniczek True Matcha tutaj nie znajdziesz, bo to nie jest podkład czysto mineralny.
Po czwarte- to wszystko wiedziałabyś, gdybyś zadała sobie odrobinę trudu i przejrzała choć kilka postów w różnych wątkach dotyczących różnych firm mineralnych.
No i po piąte - nie jestem wredną babą, ale zasady na forum są proste (w trosce o zachowanie porządku)- najpierw szukamy same, wybieramy nasze typu, dopasowujemy je do naszych oczekiwań, czytamy za i przeciw, a dopiero potem liczymy na pomoc innych.

Zapraszam do zapoznania się z wątkami dotyczącymi poszczególnych firm, gdzie opinii o róznych rodzajach podkładów jest mnóstwo.
Każda z nas dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat testowanych marek i rodzajów podkladów, a szukając można znaleźć, jaką ma cerę i ewentualnie odnieść to do siebie.
A i tak nikt Ci nie udzieli gwarancji, że na Twojej skórze dany podkład będzie zachowywał się tak, czy inaczej. Nie ma reguły. Mało tego, z czasem to się nawet zmienia ( zarówno zachwyty jak i narzekania na dany podkład ). To, co odpowiadało nam kiedyś, wcale nie musi odpowiadać naszej skórze już zawsze. I odwrotnie- coś, co przekreślamy z jakiegoś powodu, po kilku miesiącach moze się okazać dla nas odkryciem roku..

Dziewczyny, mam nadzieję, że zrozumiecie, ale okropnie przypomina mi to PW, o którym ostatnio pisałam "pomóżcie, bo mi się nie chce samej poszukać". I chyba przeczulona się stałam na tym punkcie.

No i własnie - Lorri poleca Oryginal Matte Blusche- a dla mnie to pomyłka Po godzinie śladu u mnie po nim nie ma, a na początku też nie wygląda u mnie dobrze Ale my z Lorri mamy kompletnie inne typy podkładowe

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-06-30 o 21:53
cathy jest offline Zgłoś do moderatora