Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-02-13, 19:05   #23
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cytat:
Napisane przez Kajol
Ale to wszystko skomplikowane , ja z kolei wyczytałam, żeby nie stosować serum w ogóle jak się jest na retinoidach, bo to może nasilać podrażnienia, albo w ogóle je wywołać. No ja się o tym przekonałam, jak przy ciągłym stosowaniu serum już po drugim (!) posmarowaniu retinem zeszła ze mnie skóra na brodzie i koło nosa, była czerwona i szczypała . To raczej nie wina retinu, bo uzywałam go już kiedyś i wtedy tak naprawdę zaczął działać (w sensie łuszczenia skóry) dopiero po paru tygodniach, ale czerwona nigdy nie byłam ...więc ja już sama nie wiem jak to jest

Podczas stosowania retioidów jest wskazane zrobic sobie przerwę z wit. C ze względu na zwiększone ryzyko powstania podrażnień. Jeśli już nasza skóra przyzwyczajona jest do retionidów można znowu wprowadzić wit. C. W tym jest problem, że każdy jest inny, jedni od samego początku stosuja jednoczesnie wit. C i retinoidy i nie dostaja żadnego podrażnienia, a inni wogóle nie mogą stosować jednoczesnie . Więc jesli masz skórę podrażnioną to odstaw Wit. C, jak sie skóra uspokoi to możesz spróbować wprowadzić spowrotem i obserwować jak skóra zareaguje
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując