Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - czy roznica w wyksztalceniu przeszkadza w zwiazku?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 19:22   #102
Kiniolek91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 329
Dot.: czy roznica w wyksztalceniu przeszkadza w zwiazku?

Mój TŻ jest ode mnie 6 lat starszy, skończył tylko zawodówkę, a nie uważam, żeby był człowiekiem "głupim". Powod dlaczego tylko taka szkoła? Bo jego rodzice prowadzili wtedy dość pręznie gospodarstwo wiejskie i trzeba było rąk do pomocy. Dlatego wolał razem z braćmi pomóc rodzicom, aby rodzina miała za co żyć... Podziwiam go o jego rodzeństwo, bo od "dzieciaka" nauczyli się pracować i przez to dzisiaj mimo zawodowego wykształcenia potrafią poradzić sobie w życiu i nie tyrają (jakby to mogło się wydawać) za 800 zł. Za to ja planuję studia. nie dąże do wykształcenia wyższego ze względu na korzyści materialne, bo dziś aby coś mieć trzeba być obrotnym i tyle. Po prostu moją ambicją jest dostać się na studia i zdobyć dobry zawód (chociaż w dzisiejszych czasach na studiach liczy się bardziej spryt niż wiedza chyba, więc o ambicjach trudno tu mówić)....
Opowiadając na pytanie tytułowie na dzień dzisiejszy sądzę, że różnica wykształceń nie musi przeszkadzać. Może nie wiele na ten temat wiem, bo jestem młodziutka i nie mam jak sparwdzić czy między mną a TŻ nie ma przepaści. Narazie wiem, że swietnie się razem dogadujemy, kochamy się, szanujemy, mamy te same plany na przyszłość i te same poglądy na wiele spraw.Denerwuje mnie takie szufladkowanie ludzi, "bo z Z-ty to z pewnością cham, pijak i alkoholik". Mój ojciec sam początkowo nie był przekonany do mojego związku z TŻ, bo jak to wygląda kochana córunia, która co rok prawie przynosi swiadectwo z czerwonym paskiem będzie zyć z chłopakiem po zawodówce? A nasz przeszło dwuletni związek pokazał jak się mylił... Mój TŻ jest kulturalnym człowiekiem, obeznanym w różnych dziedzinach, zaradnym życiowo i kto wie może za jakiś zcas zacznie naukę w liceum i zrobi mature - wtedy dla niektórych będzie pewnie lepszy... Co z tego, że ta sama osoba, ale wykształcenie inne... Niestety mimo, że żyjemy w XXI wieku, to nadal społeczeństwo dzielone jest na kalsy tylko już nie ze względu na pochodzenie, ale na wykształcenie...
__________________

"Trudno jest złapać wiatr,
brać na żarty ten szalony świat.
Trudno jest, przecież wiem,
wierzyć w bajki, jeszcze w życie wplatać je..."



"To, czego tylko chcę - ja z Tobą w chłodnym deszczu"
Kiniolek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując