Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-14, 14:52   #68
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

1. Zdjecia robię na parapecie w moim pokoju. Nigdy tutaj nie ma silnego światła. Zawsze jest takie umiarkowane, zacienione w kolorze szaro-niebieskim. Zdjęcia robię na białej kartce papieru wizytówkowego- lepiej wychodzi na zdjęciach niż zwykły papier do drukarek. Zaczynam zawsze od ułożenia kolczyków w taki sposób, żeby jak najładniej było je widać i żeby można było dostrzec w miare mozliwości wszystkie szczegóły. Potem ustawiam aparat. Zawsze robię zdjecia w trybie manualnym. Wychodza dużo lepsze no i wiem jak będą wygladać Przede wszystkim włączam tryb makro- ikonka kwiatka w aparacie. Potem ustawiam rodzaj oswietlenia. z tej racji, że światło jest u mnie bylejakie, ustawiam oświetlenie dzienne średnie- u mnie w menu aparatu chmurka, moze byc też słoneczko za chmurką. Potem nastawiam głębię ostrości. W zalezności od tego jak chcę, zeby zdjecie wygladało zmieniam jej wartość. Im niższa wartość f, tym głębia mniejsza. Przy najmniejszej ostry bedzie pierwszy plan, natomiast to co dalej, będzie lekko rozmazane. Jest to dobre do ujęć z boku. Natomiast przy fotografowaniu z góry warto ustawić wartość nieco większą Wtedy nie będzie niespodzianki, ze zdjecie jest nieostre. Potem zmieniam czas naświetlania. Tutaj to w zaleznosci od światła. Im gorsze, tym dłuższy czas. Przy dłuzszych czasach niezbędny moze okazać się statyw (którego ciagle nie mogę się dorobić ). Unikniemy wtedy rozmazanych zdjeć

Zdjecie przedstawia moje stanowisko fotografowania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF4260.jpg (57,4 KB, 1258 załadowań)
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując