Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-07-08, 07:49   #4253
Djana
Zadomowienie
 
Avatar Djana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 262
GG do Djana
Dot.: salon i kuchnia- pomocy !!

Cytat:
Napisane przez lachryma Pokaż wiadomość
Witam,

piszę o prośbą o pomoc, otóż: za jakieś 8 miesięcy razem z moim parterem wprowadzamy się do naszego nowego domku. ja parterze jest kuchnia otwarta na salon. Mój problem polega na tym, że salon i kuchnię chcę urządzić całkowicie w innym stylu:/

Kuchnia ma być tradycyjna, taka jakby babcina, w ciepłych kolorach. taka jakby kuchnia w domku na wsi.

Salon znowu marzy mi się raczej modernistyczny, nowoczesny, bez przepychu, zaprojektowany w 2,3 podstawowych kolorach.

Dla przykładu wkleję rzut parteru gdzie jest widoczna kuchnia z salonem i przykłady jak bym chciała mieć urządzoną kuchnię i salon (zdjęcia kuchni i salonu są tylko przykładowe, mają ukazać ogólny zamysł dekoracji pomieszczeń).

I teraz meritum- czy tak może być? Dwa inne style, a przecież kuchnia łączy się z salonem i tak dziwnie to będzie wyglądalo; przechodzi się z tradycyjnej, "babcinej" kuchni w modernistyczny salon? :/

Proszę o pomoc, nie mam pojęcie czy takie połączenie może być. Znowu zależy mi akurat na takim wyborze dekoracji, tylko samej jakoś mi nie pasuje takie spore przejście:/

Osobiscie jakos to srednio widze... chocby dlatego ze kuchnia w stylu prowansalskim to zazwyczaj pomieszczenie zamkniete... ma je charakteryzowac przytulnosc i cieplo(co jak wnioskuje z Twojego opisu, jest Twoim celem), co trudno uzyskac majac tylko 3 lub 2 sciany...
Jesli juz to salon bardziej dekadencki(np, ciezke masywne proste meble, raczej ciemne) niz new line(mam na mysli np.kansiasty z blyszczacymi fornitami)

Mysle ze sprytnym rozwiazaniem byloby zaslaniecie kuchni jakimis duzym gestym kwiatem(-ami), np fikusem beniaminusem, co pozwoliloby wypracowac kilka istotnych kompromisow:
1. kuchnia bylaby prowizorycznie zamiknieta i bardziej przytulna
2. od strony salonu kuchnia zostalaby zaslonieta co nie wprowadzaloby zamieszania w jego stylu i vice versa
3. pomimo takiego podzialu te pomieszczenia dalej bylyby otwarte i przestronne
4. pozwoli ci to na wprowadzenie dwoch roznych stylow bez ich zaklocania soba na wzajem
5. taka roslina zawsze robi powalajace wrazenie

Dodatkowym elementem ktory pozwoli ci uzyskac i zharmonizowac polaczenie tych stylow to sa dodatki i szczegoly(jak zawsze )
- w kuchni wprowadz kilka elementow nowoczesnych ale dobrze wpisujacaych sie w charakter wybranego stylu - np. urzadzenia AGD w eleganckiej designerskiej linii (zamiast stylizowanych na satre...) elegancja z kalsyka zazwyczaj dobrze sie lacza oraz/albo naczynia i zastawa stolowa - wzornictwo nowoczesne ale eleganckie (np talerze tzw. obłe kwadraty )... kuchnia nie powinna byc zbyt przaśna
- w salonie - np. wypoczynek z nutka dekadentyzmu, klasyczny np ciemna skora i jasne dodatki, eleganckie meble do czesci jadalnej, eleganckie zaslony na oknach ewentualnie drewniane poziome zaluzje, stonowane, glebokie i szlachetne kolory na scianch...

a tu garsc inspiracji
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (16,6 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (21,8 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (30,0 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (13,5 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (29,6 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (17,2 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (19,7 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (24,5 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (26,4 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10.jpg (40,7 KB, 2 załadowań)

Edytowane przez Djana
Czas edycji: 2009-07-08 o 08:20
Djana jest offline Zgłoś do moderatora