Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Początkująca stylistka paznokci żelowych.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-07-15, 08:16   #25
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Początkująca stylistka paznokci żelowych.

Cytat:
Napisane przez smoqs Pokaż wiadomość

1.
Wiem, zielone plamki to znak że pod paznokciem zebrała się wilgoć i brud, a co za tym idzie - zakażenie bakteryjna(np gronkowiec) oraz rozwój grzybicy. Najlepszym wyjściem jest zdjęcie tipsa i wysłanie klientki do dermatologa.
2. Oczywiście że wiem:
Tunel- to jest to w jaki sposób jest wgięty tips. Zazwyczaj nie trzeba go formować, bo jest formowany fabrycznie.
Krzywa C- To lekkie wygięcie, które musi pasować do płytki paznokcia.
Linia stresu- To jest mniej więcej 3/4 lub 2/3 wysokości paznokcia. Tam paznokieć jest najbardziej naprężony. To właśnie miejsce powinno być wzmocnione większą ilością nakładanego żelu.
Linia uśmiechu- Jest to miejsce przy kieszonce. Musi ono przylegać do obrąbka naskórkowego.
Wolny brzeg- To naklejanie tipsa nieco ku przodowi, żeby było złudzenie, że płytka jest dłuższa niż w rzeczywistości.
3. Przepiłowanie płytki jest czasem spowodowane wcześniejszym pęknięciem płytki, a polega to na tym że płytka wypiłowana jest zbyt mocno. Wtedy są dziury w płytce, a czasem pojawia się nawet krew.
4. Taaa, do sterylizacji i dezynfekcji są specjalne preparaty. Więc te narzędzia które miały kontakt z naskórkiem lub krwią powinny być przemyte i przechowywane w sterylnym miejscu. Do rąk także są preparaty.
5. Oczywiście ze wiem. Powinna chronić je przede wszystkim przed środkami chemicznymi, a w trakcie sprzątania zakładać rękawice gumowe. Powinna też nie moczyć ich zbytnio, i używać odżywek. Można też zażywać witaminy np. B.
6. Przecież nie chce być specjalistką od tego. Nie bd pracować w żadnym profesjonalnym gabinecie ani nic. Chce sobie tak na własną rękę.
7. Oczywiście że w tym momencie nie. Ale myślę, że na początku znajomi nie będą mieli tak wygórowanych potrzeb.
8. Obgryzane paznokcie powinno się przedłużać na formie, nie na tipsie, ponieważ wymodelowanie ich jest niemożliwe, a po za tym tips zakrywa całą powierzchnie pazurka.
9. Do zdejmowania tipsów są specjalne płyny, ale można też spiłować paznokcia, uważając na naturalną płytkę.
10. Patrz nr 6.
Na prawdę doceniam to to bardzo że sama się chcesz uczyć na własną rękę, ale wybacz:
1. Nie wspomniałaś o pseudomonasie, czyli bakterii zielonej, co zrobisz kiedy klientka przyjdzie Ci z tym ustrojstwem?
2. Tu już mi ręce opadły:
TUNEL: a jesli przedłużasz na formie to co wtedy będzie tunelem?
KRZYWA C: czy uważasz że nazwanie tego lekkim wygięciem to wystarczająca wiedza?
LINIA STRESU: Paznokieć nie jest najbardziej "naprężony" cokolwiek to znaczy, jest po prostu najbardziej narażony na pęknięcia.. dlaczego trzeba nadbudować tam większą ilością żelu żeby zapespieczyć przed pęknięciami.
LINIA UŚMIECHU: tu już mi ręce opadły? jakie miejsce przy kieszonce? do jakiego obrąbka naskórkowego? tyle o smajlu się pisze na tym forum!
WOLNY BRZEG: Twoje rozumienie tego zagadnienia juz mnie zupełnie wybiło z rytmu..
3. Przepiłowanie płytki, jak sama nazwa wskazuje jest spowodowane przepiłowaniem płytki przez osobę która nie potrafi się posługiwać pilnikiem. Przepiłowanie nie ma nic wspólnego z mechanicznymi urazami paznokcia.
4. Sama sobie nie wysterylizujesz ponieważ do tego konieczny jest autoklaw, który troche kosztuje więc domyślam się że go nie kupisz, a sterylizacja jest konieczna właśnie przy kontakcie narzędzi z płynami ustrojowymi klientki. Dezynfekcja odbywa się po KAŻDEJ KLIENTCE niezależnie od tego czy nastąpił kontakt z np. krwią czy też nie. Do rąk nie są także preparaty a są: SKINSEPTY i ta nazwa powinna Ci w głowie kołatać jak mantra.
5. I to wszystko?
6. Sobie tak na własną rękę bez podstawowej wiedzy? Nie widzę tego jakoś..
7. No to jak znajomi nie będą mieli wygórowanych potrzeb to można jednej zasadzić pseudomonasika, a później to już poleci..
8. Wymodelowanie paznokci obgryzionych na tipsie jest jak najbardziej możliwe, sama to nawet kiedyś zrobiłam! Ale problemem jest tu to że na tipsie będzie znikoma możliwość utrzymania się paznokci dłużej niż kilka do kilkunastu dni maksymalnie.
9. Tipsa zdejmiesz płynem, ale co zrobisz z żelem?

Tym postem nie chce Cię w żaden sposób urazić. Chcę jedynie uświadomić Tobie i innym dziewczynom, które to przeczytają że to szperanie w internecie jednak nie wystarczy, choćby siedziało się nad tym nie wiadomo ile czasu.. Nie nauczysz się tego na sucho, jeśli instruktor nie pokaże Ci tego w praktyce. No i przede wszystkim- nie wiem gdzie znalazłaś informacje na temat terminologi, ale jest ona niepoprawna...
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując