Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Blizny po depilacji - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-07-24, 14:15   #1537
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Z tego co wiem, to davercin jest na trądzik, sama nie stosowałam. Jeśli wrosty wyszły Ci właśnie po stosowaniu pasty, to prawdopodobnie po zaleczeniu i ponownym jej użyciu włoski wrosną ci na nowo. Taka jest przypadłość niektórych kobiet. Ja na nogi pasty nie stosowałam. Kiedyś używałam taką kupiona na allegro do pach i na ręce, ale za dużo babrania z nią było i przeszłam na wosk. Woskuje wszystko co się da oprócz łydek, ponieważ tam mam tendencję do wrastania włosków. Może kiedyś na łydki zastosuję pastę, ale boję się że mi będą włosy wrastać i powstaną ranki tak jak kiedyś po depilatorze.. po rankach blizny i przebarwienia- jak dla mnie za duże ryzyko więc pewnie zostanę przy maszynce Veet.


Davercin

Opis leku:

Lek należy do antybiotyków działających niszcząco na różne rodzaje bakterii, jest to lek mało toksyczny.Sposób przyjmowania leku:

Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń układu oddechowego (oskrzeli, płuc), zapalenia zatok bocznych nosa, trądzika pospolitego.Zastosowanie leku:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek przyjmuje się 2 godziny przed spożyciem posiłku lub 2 godziny po jego spożyciu , popijając wodą. Najczęściej przyjmuje się go co 6 lub 12 godzin. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. W leczeniu trądzika lek stosuje się miejcowo, nanosząc niewielką ilość preparatu na chorobowo zmienioną skórę, 2 razy dziennie. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!Poinformuj lekarza:

O tym, że jesteś uczulony na antybiotyk z grupy Erytromycyny (Makrolidów) lub Penicylin. O tym, że chorujesz na przewlekłe choroby układu oddechowego. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.Nie stosuj jednocześnie:

Środków zmniejszających lepkość śluzu w drogach oddechowych z grupy acetylcysteiny (Mucosolvin, Fluimucil, Mucisol).Niepożądane skutki:

Skórne objawy uczuleniowe (pokrzywka, świąd). Nudności, wymioty, ból brzucha. Gdy powyższe niepożądane dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.Inne możliwe skutki uboczne:

Przy dłuższym stosowaniu leku może nastąpić zakażenie grzybami.Postacie występowania leku:

żel, płyn, granulat do przygotowania zawiesiny, tabletki powlekaneNazwa międzynarodowa:

ERYTHROMYCINUM

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując