Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Biura Podróży, opinie, doświadczenia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-02-21, 09:10   #59
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Biura Podróży

Pracowałam W agencji turystycznej. Teraz niestety pracuję w zupełnie innej branży, ale planuję otworzyć swój biznes.

Natomiast co do Twojego pytania: touroperator ponosi wiekszą odpowiedzialność za swe usługi - w związku z tym poziom wymaganych ubezpieczeń jest o wiele wyższy niż w przypadku agentów. Poza tym wydaje mi się, że łatwiej sprzedawać jeśli masz kilkanaście propozycji różnych biur niż tylko swoje. Dobrym pomysłem jest połączenie dwóch działalności, np. touroperator tylko na imprezy krajowe (znów niższe wymagalne ubezpieczenia i koszty) ale sprzedaż agencyjna wszystkiego
Natomiast jesli masz pewność, że twój produkt to murowany sukces, to należy dążyć do organizacji własnych imprez - ileż to daje satysfakcji!!!
Aha - ubezpieczenie imprezy zależy od tego, jaki kraj wybierasz na miejsce docelowe (świat podzielono na strefy, którym odpowiadają wysokości kwot ubezpieczenia w przeliczeniu na osobę). Wszystkiego można dowiedzieć się z ustawy o usługach turystycznych i organizacji takich jak Instytut Turystyki czy Polska Izba Turystyki.

Uff... Ale się rozgadałam
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując