Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mam Problem !! CIĄŻA .. Pomocy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-07-29, 17:34   #95
DangerousEyes
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wieże że w życiu są ważniejsze sprawy ;>
Wiadomości: 21
Dot.: Mam Problem !! CIĄŻA .. Pomocy

Cytat:
Napisane przez oliwia300 Pokaż wiadomość
Ty chyba sobie nie zdajesz sprawy co znaczy byc matka!!!!!!!!!! Zycie odwraca sie do gory nogami, liczy sie tylko dziecko! Nieprzespane noce,przewijanie, karmienie itp. A finansowo kto wam pomoze?? Pieluszki, spiochy, ciuszki, kremy, butelki,smoczki,kocyki,wo zek, lozeczko moge Ci tak wymieniac i wymieniac! Dziecko to najwspanialsze co moze nam sie przytrafic, ale nie w wieku 17 lat i bez zabezpieczenia finansowego!! Ja mam 29 lat i moja corka byla wyczekiwana,wyliczana haha ale mieszkamy na swoim, mamy pieniazki zeby ja utrzymac,a Wy??? Myslalas, ze majac dziecko wyrwiesz sie z domu?? I gdzie sie podziejesz????????Nie chce zle wrozyc ale na koniec mozesz stworzyc wlasnie taka sama rodzine,jak Twoja! Bo bez pieniedzy, szkoly,pracy ludzie zaczynaja sie klocic i zaglac do kieliszka!
Pani Oliwia ma racje. Ja nie mam dziecka, ale wiem jak to jest, w zupełności! Moja już na szczęście pełnoletnia siostra (21 w ciąży, niecałe 22 po urodzeniu) zaszła niby całkiem przypadkiem. Oczywiście wiedziała, że nie użyła zabezpieczenia, ale nie byli przygotowani. Można powiedzieć "raz kozie śmierć". I mówiąc szczerze, żałowali tego! gdy ojciec zrobił jej awanturę, bo przyszły mąż nie był ideałem, planowała jak najszybciej się wyprowadzić. Udało jej się to, gdy mały miał 3 miesiące! Teraz można rzec że nawet jest jeszcze gorzej! bo wiadomo że wcześniej miała utrzymanie i czas na naukę. Teraz już tego nie ma, i dziwnym cudem udało jej się zdać ważny test z finansów, bo inaczej powtarzała by 2 semestry (1 rok!) Mówię ci, powinnaś się dobrze zastanowić nad swoim życiem, które lada moment się pogorszy! Mój przyjaciel ze szkoły ma 17-16 letnią siostrę w ciąży, rodzi w sierpniu z tego co wiem. To GŁUPOTA! nie jesteś przystosowana do roli matki! Nawet nie wiesz co to jest! Jedna paczka pampersów starczy na miesiąc, dobre kosztują ok. 50 zł! Szczepionki, aby dziecko nie dostawało 3, bo to cierpienie, kosztują ok. 200 zł! A do tego dom, potem słoiczki z zupkami i cała reszta. Edyta do tej pory żyje z małych środków finansowych bo nie pomyślała wcześniej! To wszystko kosztuje, a ona ma dzieciaka i studia, studia i dzieciaka, a więc do pracy nie pójdzie. I DOBRZE CI RADZĘ: powiedz rodzicom. Każdy, choćby najgorszy zrozumie... Naprawdę dobrze ci mówię. Oni zrozumieją. A jeśli nie na początku, w swoim czasie dojdą do tego, a może nawet wam pomogą?
DangerousEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując