Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-02-23, 21:29   #27
Pooh
Raczkowanie
 
Avatar Pooh
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 106
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

Maggie_90 bardzo wspóczuje, zwłaszcza tych ćwiczeń na wf-ie. Mam już od baaardzo dawna skolioze i po wszystkich sanatoriach i rechabliltacjach stałam sie niemal ekspertem w ćwiceniach kręgosłupa.
To karygodne,że ćwiczenia, zwłaszta na wf-ie są wogóle niedostosowane do osób z wadami postawy. Jak odmawiasz ćwiczeń to wstawiają ci pałe,albo wychodzi na to,że marudzisz
U mnie ćwiczenia typu brzuszki, koziołki itp, spowodowały pogłębienie sie wady o ponad 10 stopni!
Nigdy nie zaponę tego mojej wrednej babie od wf-u

Niestety ćwiczenia z wadami postawy są trudne, nalerzy wykonywać je dokładnie (liczy sie jakość nie ilość) i cały czas należy korygować przy nich sylwetkę , pilnować by ramiona były na równej wysokości itd.

Rozgrzewka przy brzuszkach razcej wiele do rzeczy nie ma(oczywiście jest potrzebna),bo robiąc je, przenosimy część cięzaru na piersiową częś krękosłupa. Najlepiej robić brzuszki delikatnie i powoli leżąc na piłce a potem swobodnie sobie na niej zawisnąć rozluźniając w ten sposób kręgi.
Pooh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując