Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-12-09, 17:36   #22
asia84
Rozeznanie
 
Avatar asia84
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 594
GG do asia84
Re: Kolczyk na języku...

Ja jezyk przeklulam prawie dwa lata temu. Samo przeklucie nie boli - jest raczej nieprzyjemne, ale to wiadomo, jak kazde wklucie igly gdziekolwiek. Mialam spuchniety jakies 4 dni. Sam jezyk po przekluciu nie boli - no moze troszke - mnie bardziej bolala (ciezko mi okreslic to miejsce )szyja w miejscu gdzie sa migdaly, nie wiem dokladnie co to bylo...slinianki albo cos takiego...ale nie bylo to tez jakies super bolesne. Normalnie zaczelam jesc po 4 dniach, opuchlizna zaczela wtedy juz schodzic i wszystko bylo ok. Kolczyk wymienilam na krotszy po dwoch tygodniach. Przez miesiac plukalam usta Dentoseptem (do kupienia w aptekach ok.10 zl duza buteleczka). Jakis czas seplenilam, pozniej sie przyzwyczailam (najgorszy wyraz do wymowienia to "slisko" ). Poki jezyk sie goi nie powinno sie pic alkoholu ani innych napojow z babelkami (piwko na jakis czas odpada) a takze odpadaja potrawy ostre i slone (rana poprostu szczypie). Jesli chodzi o zeby to mi w salonie powiedziano, ze w zasadzie kolczyk ma jakis znaczacy wplyw na to dopiero po osmiu latach (tzn wtedy dopiero pojawiaja sie jakies widoczne objawy np.obnizania sie dziasel), wiec jakis czas mozna sie takim cudenkiem nacieszyc. Kolczyka nie mozna wyjmowac na dlugo, poniewaz dziurka w jezyku bardzo szybko zarasta (mniej niz 24 h), wiec jak juz sie zdecydujesz to musisz miec Jesli chodzi o codzienna pielegnacje to wiadomo ze przy myciu zebow przy okazji trzeba tez dokladnie umyc miejsce wokol kolczyka i sam kolczyk, poza tym trzeba uwazac aby kuleczka sie nie odkrecila bo mozna polknac (wystarczy co jakis czas mocno dokrecic). To chyba wszystko jak cos mi sie przypomni to jeszcze dopisze Jak bedziecie mialy jakies pytania to piszcie pozdrawiam
__________________
http://s4.suwaczek.com/20111210610114.png

Helenka - 15.12.12 moja ukochana córeczka
asia84 jest offline Zgłoś do moderatora