Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Egipt - zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-03-03, 08:33   #6
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Trzeba zabrać BAARDZO wysokie filtry, kupcie conajmniej 40-stki i jedną 60-kę na wypadek przypieczenia (tam takich wysokich filtrów nie dostaniecie).

Kupcie na bezcłówce wódkę. Przed każdym posiłkiem bania! Tak radzą wszyscy piloci, pozwala to uniknąć "choroby faraona" czyli mega-sraczki spowodowanej różnicami we florze bakteryjnej. Ząbki myjemy MINERALNĄ Z BUTELKI

Weźcie koniecznie dolary w drobnych - w banknotach po 5, 10, 20 USD. Inaczej może być problem z wymianą.

Wszędzie daje się "bakszysz" czyli drobny napiwek wys 1-2 funty egipskie -zostawia się go też na łóżkach dla "pokojowców". Pokojówek nie widziałam

W Hulgardzie jest bardzo tanio: piwo w knajpie ok 3,5 PLN, Extra drink ok 5-6 PLN, papierosy Marlboro ok 4,80 PLN, Pizza ok 6PLN, mineralna ok 0,40PLN, zapalenie sziszy ok 2PLN. W Sharm-El-Sheik jest dużo drożej.

Nie kupujcie wycieczek Polsce. Na miejscu można kupić dużo taniej. Oprócz tradycyjnych piramind i safari na wielbłądach polecam nurkowanie na rafie i wycieczkę na Giftun (jeśli będzie w ofercie).

Targujcie się O WSZYSTKO

Miłej zabawy. Ja bawiłam się tam, jak nigdy wcześniej
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora