Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Chodzenie po górach - cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-09-28, 10:07   #581
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

wróciłam wczoraj z Karpacza i przywiozłam trochę fotek

-KARKONOSZE-
- od Śnieżki po Przełęcz Karkonoską



Na Równię pod Śnieżka tradycyjnie obraliśmy czerwony szlak z Białego Jaru. Jest on na drugim miejscu pod względem stromizny, ale widokowo najlepszy. Niestety nie robiłam zdjęć, chodzimy tamtędy praktycznie zawsze i jakos nie wpadłam na to Początek to szeroka spokojna droga, natomiast od Schroniska nad Łomiczką zaczyna wić się pod górę kamiennymi serpentynami. Na marginesie dodam, że jak ktoś z Was będzie w tym rejonie, to w schronisku polecam przepyszne naleśniki z jagodami. co prawda troszke sie czeka, bo schnonisko nie ma prądu i wszystko jest przygotowywane na świeżo, ale warto odczekać. My je wcinamy za każdym razem, to już nasza tradycja
Dom Śląski oblegany, więc od razu ruszyliśmy na Śnieżkę. Talerz obserwatorium nadal w remoncie. Czesi chyba pozazdrościli nam punktu widokowego na obserwatorium więc wznieśli swoja budowlę - jest okropna! Nijak mi tam nie pasuje :/
Schodzimy droga okrężna znów na Równię. W dole widac czerwony szlak, którym wchodziliśmy. Przecina go malowniczy strumyk, który w czasie upalnych dni jest istnym zbawieniem na trasie
Od Domu Śląskiego kierujemy się w stronę Lucni Boudy. Szlak wiedzie na wskroś przez równię szeroką drogą, a potem drewnianymi kładkami.


zdjęcia
1 - remontowane obserwatorium
2 - czeskie paskudztwo, platforma widokowa
3 - widok na czerwony szlak na równie, którym wchodziliśmy
4 - Śnieżka już po czeskiej stronie
5 - droga do schroniska, drewniane kładki
6 - malownicza równina
7 - widoczek na Śnieżke
8 - Lucni Bouda
9 - Karkonoska tundra



cdn.

Edytowane przez bemolka
Czas edycji: 2009-09-28 o 10:08
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora