Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Do filtromaniaczek:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-03-31, 10:44   #1507
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
wiem, wiem zasłuże pewnie co najmniej na "atyty" ale cóz...

watek jest na tyle obszerny, że w 5 minut nie da się przeczytać, a trzeba przyznać, że trzeba to zrobić bardzo wnikliwie

Niepokorna Hosenka chce sobie kupić krem z filtrem ( o czym pisałam w wątku o kwasach, ale teraz pisze tutaj, żeby tamtego nie zaśmiecać)

wypróbowałam dwóch: Vichy Capital Soleil (spf 20) i Bioderme 100 tonujaca...

oto jakie są moje wrażenia:
- Vichy miała dawać efekt matujący, a świeciłam się jak psu j***
mam cerę raczej tłustą niż suchą, ale czułam bardzo nieprzyjemne ściągnięcie z równoczesnym maksymalnym blyskiem

- Bioderma - mam wrażenie że jest ona jakaś taka "sucha" - cięzko ją nałozyć, ale z drugiej strony nie zostawia tłustej warstwy a zarazem nie czuję aż takiego ściągnięcia jak przy Vichy.

i teraz mam pytanie: jaki filterek byłby dobry do mojej "skomplikowanej" cery?

Z tych dwóch bardziej odpowiada mi Bioderma tonujaca (kolor w sam raz dla mnie ), ale filtr 100 to zdecydowanie za duzo... Czy filtr 50 jest podobna "w użyciu" i czy jest tez w wersji tonującej?

Myślalam jeszcze nad LRP 40, ale nie mogłam nigdzie dostać próbek
Hosenko Bioderma już zmieniła oznaczenie filtrów - zamiast "100" jest "50+", ale jest to to samo. A tak na marginesie, dlaczego 100 to "zdecydowanie za dużo"? Filtr chyba nie może być "za mocny" A jeśli chodzi o Biodermę, to polecam Ci Photoderm Max 50+ fluid - bezbarwny oraz Photoderm Max 50+ creme teintee - czyli to, co teraz zapewne masz pod nazwą Photoderm Max 100. Bioderma tonująca nie występuje w wersji "fluid", tylko krem, natomiast bezbarwna albo krem, albi fluid. Fluid jest bardzo "przyjazny" dla tłustej lub mieszanej cery. Fluid bezbarwny można mieszać z kremem tonującym, wiele filtrofanek tak robi, ja też W ten sposób można "sterować" kolorem, np. dla mnie sama tonująca jest z ciemna. Poza tym fluid jest lżejszy, bardziej "wodnisty", i łatwiej się wchłania, nie ściąga. Wszystkie wersje są bezalkoholowe i nie szczypią w oczy
Erato jest offline Zgłoś do moderatora