Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dopasujcie mi fryzure i kolor prosze:)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 21:01   #8
iza91
Raczkowanie
 
Avatar iza91
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 183
GG do iza91
Dot.: Dopasujcie mi fryzure i kolor prosze:)

Fryzurka Magdaleny Schejbal
Znalazłam czyjś opis jak przerobić zdjęcie:
Cytat:
No więc fotomontaże są zrobione w Photoshopie.
2 sposoby:
1) otwierasz zdjęcie osoby jako tło : ( File/ open -wybierasz z dysku zdjęcie) następnie otwierasz zdjęcia z jakich chcesz wycinać elementy(fryzury) ,zazaczasz fryzurę za pomocą narzędzia lassa T zaaznaczony przeciągasz za pomocą narzędzia "move tool" (strzałeczka z krzyżykiem na dole) i upuszczasz w miejscu docelowym na swoim zdjęciu.
Zaznaczenie nie musi być superdokładnie,bo po nałożeniu na obrazek-tło , można skorygować to narzędziem gumki, wymazując to co niepotrzebnie nam się zaznaczyło. Przydatny jest także suwaczek na górnym pasku którym można regulować przezjrzystość gumki. Najpierw ustawiam mniejszą przejrzystość, wymazuję "z grubsza" póżniej większą przejrzysość do szczegółów )
jest to metoda mniej dokładna, bo czasem fryzury są takie,że ciężko je dokładnie zaznaczyć , czy wymazać niepotrzebne krawędzie. Następnie spłaszczasz warstwy ; Layer/ Flatten image. Jeżeli fryzura się zbytnio odcina od twarzy można rozmyć krawedzie za pomocą Blur Tool ( kropelka)
2) metoda, którą stosuję częściej, jest szybsza (łatwiejsze wymazywanie) i bradzij dokładna.
Otwierasz zdjęcie na którym jest fryzura która się podoba jako tło : ( File/ open -wybierasz z dysku zdjęcie ) Następnie otwierasz swoje zdjęcie ,zazaczasz twarz za pomocą narzędzia lassa i zaaznaczony przeciągasz za pomocą narzędzia "move tool" (strzałeczka z krzyżykiem na dole) i upuszczasz w miejscu docelowym na zdjęciu modelki z ładą fryzurą .( Zaznaczasz aż do czubka głowy!!! póżniej bardziej precyzyjnie mozna dopasować ją do fryzury na zdjęciu, czubki głów musza się pokrywać. )
Zaznaczenie nie musi być superdokładnie,bo po nałożeniu na obrazek-tło , można skorygować to narzędziem gumki, wymazując to co niepotrzebnie nam się zaznaczyło, np szyję lub uszy jeżeli fryzura ma je zakrywać częściowo lub część czoła , jeżeli frzura ma grzywkę uwaga!!! -> korzystamy z suwaczka na górnym pasku którym można regulować przezjrzystość gumki. Najpierw ustawiam mniejszą przejrzystość, wymazuję "z grubsza" np szyję , czubek głowy uszy itp . póżniej większą przejrzysość kiedy np wymazuję grzywkę , wtedy kolor skóry modelki i nasz płynnie w siebie przechodzą i grzywka wygląda naturalnie. Tą metodą można zyskać nie tylko piekną fryzurę ale także boskie ciało modelki
Następnie spłaszczasz warstwy ; Layer/ Flatten image. Jeżeli fryzura się zbytnio odcina od twarzy można jeszcze rozmyć krawedzie za pomocą Blur Tool ( kropelka)

Tu opisywałam jak robic fotomontaże http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85901, post nr #30 i poprawić jakość zdjęcia ,post nr #3
pochwalcie się rezultatami!! przynajmniej bede wiedzieć ,że nie produkowałam się na darmo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg magdalena schejbal.jpg (26,7 KB, 33 załadowań)
iza91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując