Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dziennik regeneracji naturalnych loków i fal
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-11, 18:24   #24
mhm_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 288
Dot.: Dziennik regeneracji naturalnych loków i fal

Typ włosów:
szczerze mówiąc nigdy nie zaprzątała mi głowy jakaś konkretna klasyfikacja mojego skrętu także nie wiem

Historia:
O swoje włosy postanowiłam zadbać w 2007 roku. Nie interesowałam się wtedy za bardzo składami kosmetyków i sięgałam jedynie po dostępne w polskich drogeriach serie do włosów kręconych. Niedostateczne zadowolenie zaprowadziło mnie tutaj i totalnie zmieniłam swoją pielęgnację od sierpnia 2008 zaczełam myć włosy odżywką wprowadzając coraz to nowsze innowacje kosmetyczne :P

Pielęgnacja:
- mycie włosów odżywką: różowy yung
*myję zazwyczaj codziennie, przed pójściem spać
*po myciu odsączam wodę bawełnianym podkoszulkiem i ugniatam nim włosy
*zdarza mi się stosować plunking lub spinać je klipsami na noc
*włosy rozczesuję po myciu grzebienirm o szeroko rozstawionych ząbkach lub palcami
- stosowanie odżywek bez spłukiwania: mrs. potters - aloesowa, joanna naturia - miód i cytryna
- do stylizacji używam żelów: żel z siemia lnianego, żel radical, żel joanna rzepa
- jako maskę do włosów stosuję siemie lniane, olej migdałowy, maskę venita - shea butter (masek używam rzadko. sklepowa maski robią mi zazwyczaj puch z włosów i za bardzo je zmiękczają)

Komentarze do zdjęć:

1, 2 - 2004/2005 rok. nie stosowałam żadnej pielęgnacji, rozczesywałam włosy na sucho itd. TRAGEDIA. wstydzę się dodawać te zdjęcia, ale robię to ku przestrodze :P i ku uświadomieniu, że z włosów można dużo wyciągnąć

3 - 2007 rok - zaczęłam dbać o włosy, używałam wtedy pianek, odżywek z silikonami, slesów itd.

4, 5 - 2008 rok - podobnie jak poprzednie, z tym, że zostały wycieniowane. kompletnie zmienił mi się skręt włosa :| włosy wyglądają na pierwszy rzut oka ok, ale jednak były suche, i to że wyglądały dobrze było zazwyczaj czystym przypadkiem - raz efekt po silikonach był super raz beznadziejny

6 - jesień 2008 - tutaj już myłam włosy odżywką i prawdopodobnie bardziej interesowałam się składami

7,8 - luty 2009 - tutaj już stosowałam zbliżoną pielęgnację do obecnej

[jak pocykam sobie fotki to wrzucę teraźniejsze zdjęcia ]

Edytowane przez mhm_
Czas edycji: 2009-12-11 o 18:28
mhm_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując